صادرات محصولات شیمیایی ژاپن 23 درصد افزایش یافت

صادرات-محصولات-شیمیایی-ژاپن-23-درصد-افزایش-یافت

ژاپن اعلام کرد که صادرات محصولات شیمیایی در ماه ژانویه سال 2021 میلادی با بیش از 23 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 788.7 میلیارد ین رسید.


به گزارش الفباخبر به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، وزارت اقتصاد ژاپن در بیاینه‎ای اعلام کرد در پی افزایش مجموع صادرات این کشور، صادرات محصولات شیمیایی در ماه ژانویه سال 2021 میلادی با 23.6 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 788.7 میلیارد ین (هفت میلیارد و 400 میلیون دلار) رسید.

بر اساس این بیانیه، مجموع صادرات ژاپن در ماه ژانویه نسبت به دوره مشابه پارسال با 6.4 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

صادرات محصولات شیمیایی ارگانیک ژاپن در ماه ژانویه نیز نسبت به مدت مشابه پارسال با 7.2 درصد افت همراه بود و رقم 139.4 میلیارد ین را ثبت کرد، حال آنکه صادرات مواد پلاستیکی با 30.4 درصد افزایش به 224.8 میلیارد ین رسید.

صادرات مواد پلاستیکی ژاپن در ماه ژانویه امسال از نظر حجم نیز با 17.7 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 468 هزار و 632 تن رسید.

بنا بر این گزارش، مجموع صادرات ژاپن به چین، بزرگترین شریک تجاری این کشور، در ماه ژانویه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 37.7 درصد افزایش یافت، این در حالی است که صادرات ژاپن به آمریکا با کاهش 4.8 درصدی همراه بوده است و صادرات این کشور به کشورهای حوزه آسه‌آن در دوره مورد بررسی سه درصد افزایش یافت.

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان است.

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز