آخرین اخبار

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز/مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

سعدیا-مرد-نکونام-نمیرد-هرگز-مرده-آن-است

الفبا: دکتر ابوالقاسم بختیار، اولین پزشک ایرانی است که تا سن ٣٩سالگی تحصیلات ابتدایی داشت!! جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند!


الفبا: دکتر ابوالقاسم بختیار، اولین پزشک ایرانی است که تا سن ٣٩سالگی تحصیلات ابتدایی داشت!! جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند!  

جردن یک نفر!

  یکی از خوانین بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد. ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود که مدیریت آن بر عهده دکتر جردن بود. دکتر جردن قوانین خاصی وضع کرده بود. مثلا برای دروغ ده شاهی کفاره تعیین کرده بود. اگر در جیب کسی سیگار پیدا میشد یک تومان جریمه داشت! میگفت " سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است! القصه "دکتر جردن از پنجره دفتر کارش میدید که هر روز جوانی قوی هیکل، چند دانش آموز را به مدرسه می آورد. یک روز که ابوالقاسم در شکستن و انبار کردن چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد، دکتر جردن از کار ابوالقاسم خوشش آمد و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که چرا ادامه تحصیل نمیدهد؟؟ ابوالقاسم گفت چون سنم بالا رفته و پول کافی برای تحصیل ندارم و با داشتن سه فرزند قادر به انجام دادن این کار نیستم. دکتر جردن با شنیدن این حرفها، پذیرفت که خودش شخصا، آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد بر عهده بگیرد! او بعلت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و سرانجام در سن ۵۵ سالگی مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه نیویورک گرفت. دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکایی از سال ١٨٩٩تا ١٩۴٠ ریاست کالج آمریکایی را در تهران بر عهده داشت. او ايران را وطن دوم خود می ‌ناميد و همواره از آن به نيكي ياد می‌كرد. جردن به دانش آموزانش میگفت من میلیونر هستم زیرا هزارها فرزند دارم که هر کدام برای من، برای ایران و برای دنیا میلیونها ارزش دارند. به پاس خدمات بی حد این مرد بزرگ خیابانی در تهران بنام خیابان جردن برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن نام او، نامگذاری شد. گاهی یک خدمت ما میتواند سرنوشت فرد و حتی اجتماعی را تغییر دهد! خوبی خوبیست با هر مذهب و هر ملیتی! دوستان خوب همراه امیدواریم این داستان درباره دکتر ساموئل مارتین جردن برای شما دربردارنده نکات آموزنده و جذابی بوده باشد . همانطور که میدانید کشور ما در دوران سخت و ناگواری از لحاظ اقتصادی به سر می برد، شاید در همسایگی شما کودکانی باشند که به دلیل عدم اشتغال سرپرست خانواده خود از نعمت تعلیم و تربیت محرومند، شکی نیست که شما به عنوان یک ایرانی و یک انسان شریف همچون دکتر جردن می توانید اثری جاودان از خود به جای بگذارید و با حمایت از همنوعان خود فرصت شکوفایی و شاد زیستن را به آنها نیز اعطا کنید . شکی نیست که هر که را بهر کاری ساختند، بدیهی است شاید شما نتوانید اقدامی همچون دکتر جردن به انجام رسانید، اما بدون شک راهنمایی کردن یک انسان برای اینکه بتواند انتخاب های بهتری در زندگی داشته باشد، کم از کار دکتر جردن ندارد . اگر در خودتان این توانایی را احساس می کنید که می توانید مسیر موفقیت خودتان را برای دیگران بازگو نمائید و به دیگران در خصوص یک انتخاب بهتر راهنمایی و مشاوره دهید، کافه بیمه مکان مناسبی برای انتشار آگاهی و معلومات شما اساتید و همراهان الفباست . حتما دیدگاه و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و از این فضا برای معرفی هرچه بهتر خودتان به آنهایی که به خواندن و شنیدن مطالب ارزشمندتان علاقه مند هستند، استفاده نمائید .
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز