آخرین اخبار

خطای نابخشودنی در گام دوم حرکت انقلاب چیست؟

خطای-نابخشودنی-در-گام-دوم-حرکت-انقلاب

الفبا-حسین بردبار:بیانیه مقام معظم رهبری درباره گام دوم حرکت عظیم انقلاب اسلامی از ابعاد مختلفی قابل بررسی و تحلیل است، این بیانیه دارای رویکردهای مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و مادی و معنوی بود که مخاطب اصلی آن نسل جوان و آینده ساز کشور با نگاهی به آینده و ترسیم چشم انداز حرکت آینده نظام اسلامی و انقلابی بود که البته دراین مقال کوتاه، جایگاه پرداختن به همه این ابعاد نیست.


الفبا-حسین بردبار:بیانیه مقام معظم رهبری درباره گام دوم حرکت عظیم انقلاب اسلامی از ابعاد مختلفی قابل بررسی و تحلیل است، این بیانیه دارای رویکردهای مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و مادی و معنوی بود که مخاطب اصلی آن نسل جوان و آینده ساز کشور با نگاهی به آینده و ترسیم چشم انداز حرکت آینده نظام اسلامی و انقلابی بود که البته دراین مقال کوتاه، جایگاه پرداختن به همه این ابعاد نیست.   شاید بتوان یکی از نکات اصلی مورد تاکید دراین بیانیه را موضوع عدالت و به صورت دقیق تر، عدالت اجتماعی دانست. نگاهی به چگونگی تضییع این مفهوم در رژیم منحوس پهلوی و دستاوردهایی که انقلاب اسلامی طی چهل ساله اخیر توانسته است در اجرا و تحقق آن بارور کند، از جمله مباحث عمیقی است که دراین بیانیه به آن پرداخته شده است. اما یک نکته قابل تامل به آن چیزی برمی گردد که از نگاه رهبرمعظم انقلاب در این بیانیه به عنوان خطایی نابخشودنی معرفی شده است. آنجایی که در بیانیه آمده است:جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه‌ی راه‌حل‌ها در داخل کشور است. اینکه کسی گمان کند که (مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ است)خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر میشود، امّا منشأ آن، کانونهای فکر و توطئه‌ی خارجی است که با صد زبان به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و افکار عمومی داخلی القاء میشود. حقیقتا با ظرفیتهای فراوان اقتصادی و فرهنگی و انسانی که کشورمان به عنوان اولین دارنده مجموع ذخایر نفت و گاز جهان و دارنده 7درصد از ذخایر معادن دنیا و سرمایه عظیم انسانی و اجتماعی و تاریخ چندهزار ساله و...همراه خود دارد؛ تنها راه نجات از هجمه بی سابقه دشمن در اعمال ظالمانه ترین تحریم های تاریخ بشر، اتکای به داخل و توان های بومی و ملی است.این چیزی است که مخاطب اصلی آن همه ملت ایران به ویژه جوانان و آینده سازان کشور هستند و نباید فراموش شود. همان طوری که در بخشی ازاین بیانیه آمده است، مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است. جمعیّت جوان زیر ۴۰ ‌سال که بخش مهمّی از آن نتیجه‌ی موج جمعیّتی ایجاد شده در دهه‌ی ۶۰ است، فرصت ارزشمندی برای کشور است. ۳۶ میلیون نفر در سنین میانه‌ی ۱۵ و ۴۰ سالگی، نزدیک به ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی، رتبه‌ی دوّم جهان در دانش‌آموختگان علوم و مهندسی، انبوه جوانانی که با روحیه‌ی انقلابی رشد کرده و آماده‌ی تلاش جهادی برای کشورند، و جمع چشمگیر جوانان محقّق و اندیشمندی که به آفرینشهای علمی و فرهنگی و صنعتی و غیره اشتغال دارند؛ اینها ثروت عظیمی برای کشور است که هیچ اندوخته‌ی مادّی با آن مقایسه نمیتواند بشود. شاید تلاش اصلی نسل آینده و فعلی کشور نیز باید درآن باشد که میراث انقلاب و تفکر انقلابی به درستی به جوانان و نسلی که ایام پیروزی انقلاب و رژیم گذشته را درک نکرده اند، انتقال یابد و البته شاه بیت این تلاش به برقراری درست عدالت اجتماعی باز می گردد، همان چیزی که در جای جای این بیانیه به خوبی به آن تاکید شده است.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز