آخرین اخبار

وظیفه اپراتورها برای جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت چیست؟

وظیفه-اپراتورها-برای-جلوگیری-از-مصرف-آزاد-اینترنت-چیست

الفباخبر - گروه دانش و فناوری: الزامات و قوانین کنترل مصرف آزاد اینترنت از سوی سازمان تنظیم مقررات تصویب و به اپراتورها ابلاغ شده است.


به گزارش الفباخبر ، اپراتورهای تلفن همراه به منظور تسهیل دسترسی مشترکان به شبکه اینترنت بسته‌های متنوعی را معرفی و ارائه کرده‌اند. اگرچه امکان اتصال به شبکه جهانی وب بدون خرید بسته نیز امکان‌پذیر است ولی هزینه بالای چنین ارتباطی کاربران را ملزم می‌سازد که از خدمات اپراتورها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

مشترکان اپراتورهای فعال در کشور باید توجه داشته باشند که در صورت اتصال به اینترنت بدون خرید بسته تشویقی تعرفه ارائه خدمات به آن‌ها به صورت آزاد محاسبه می‌شود. از همین رو تمامی اپراتورها موظف هستند قبل از تمام شدن اعتبار بسته‌های اینترنت مشترکان و یا در صورت استفاده مشترکان بدون داشتن بسته تشویقی، پایان اعتبار بسته و یا استفاده از اینترنت با تعرفه آزاد را در قالب پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند. از طرفی اپراتورها به منظور حمایت بیشتر از مشترکان خود طرح «کنترل مصرف آزاد اینترنت» را معرفی کرده‌اند. با استفاده از این طرح کاربران می‌توانند دسترسی خود به اینترنت با تعرفه عادی را مسدود کنند تا پس از اتمام اعتبار بسته اینترنت دسترسی آن‌ها به شبکه وب متوقف شود.

مشترکان شرکت همراه اول می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و صاحبان سیم‌کارت‌های شرکت ایرانسل نیز با کد دستوری#۳*۲*۳*۵۵۵* طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را فعال‌سازی کنند.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

بیمه آسیا جدید بیمه کوثر بیمه پاسارگاد توسعه صادرات بنر بیمه دی بانک توسعه تعاون بانک دی بیمه پارسیان بیمه سینا
نرخ سکه و ارز