آخرین اخبار
یادداشت؛

روحانی درخت ناامیدی و بی‌تدبیری را در کشور کاشت

روحانی-درخت-ناامیدی-و-بی-تدبیری-را-در-کشور-کاشت

الفباخبر - گروه سیاسی: اتهام‌هایی از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم به دولت حسن روحانی در خصوص افزایش قیمت بنزین در آبان 98 وارد شده است که در نهایت شورای اطلاع‌رسانی دولت در خصوص توضیح و رفع اتهام‌های مطرح‌شده اطلاعیه‌ای صادر کرد.


به گزارش الفباخبر، در اطلاعیه‌ای که شورای اطلاع‌رسانی منتشر کرده، از افزایش بنزین نام برده نشده بلکه آن را «اصلاح قیمت بنزین» عنوان کرده و آن را یک تصمیم کلان ملی و حاکمیتی دانسته است.

مسئله‌ای که جمعیت بسیار زیادی از مردم کشور هر روز با آن درگیر هستند، اقتصاد است. اقتصادی که به امرار معاش و زندگی کردن بسیاری گره خورده است.

چرا یک دولت به جای در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی عموم مردم کشور بدون آن که راه حل درخوری نیز ارائه کند، تصمیم به افزایش قیمت کالایی می‌گیرد که برای بسیاری یک ابزار مهم جهت ادامه زندگی و امرار معاش است؟

این تصمیم کلان ملی و حاکمیتی چه گلی بر سر مردمی که هر روز بیش از دیروز برای زندگی کردن می‌جنگند زد، جز اینکه باعث شد بسیاری برای تهیه نان شب خود با مشکلات بیشتری مواجه شوند.

برای افزایش صادرات نفتی به جای هدف قرار دادن مردمی عاجز که تنها به فکر حل مشکلات زندگی هستند چرا تصمیم کلان دیگری به غیر از افزایش قیمت بنزین گرفته نشد؟

زمانی که بنزین گران شد، بسیاری ازمردم کشور اعتراض کردند وکسانی که معاش آنها وابسته به بنزین بود، فقیرتر شدند. آن‌گاه دولت تدبیر و امید که تنها عمل موفق آن پرورش درخت ناامیدی و بی‌تدبیری در کشور بود، گویی که مردم در این کشور وجود ندارند، اما در کمال ناباوری ایشان از تصمیم کلان ملی سخن می‌گوید؟

با این تفاصیل، چگونه می‌توان گفت که این موضوع، اقدامی اصلاحی و یک تصمیم کلان ملی و حاکمیتی بوده است؟ گویی این دولت مردم را از حاکمیت تفکیک کرده و تنها به فکر خود، کابینه و آقازاده‌ها بود.

نگارنده: مسیحا حیدریان

انتهای پیام

نظرات کاربران

بیمه کوثر بیمه پاسارگاد بنر بیمه دی بانک توسعه تعاون بیمه دانا بانک دی بیمه پارسیان بیمه سینا بیمه حکمت بانک ایران زمین
نرخ سکه و ارز