آخرین اخبار

توسعه میدان گازی فرزاد «ب»

توسعه-میدان-گازی-فرزاد-ب

الفباخبر- گروه انرژی: شرکت نفت و گاز پارس توسعه میدان گازی فرزاد «ب» را با امضای قراردادی به ارزش حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، در دستور کار خود قرار داده است.


به گزارش الفباخبر، به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» فردا (دوشنبه، ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) با حضور وزیر نفت، بین شرکت ملی نفت ایران به‌عنوان کارفرما و گروه پتروپارس به‌عنوان پیمانکار طرح امضا می‌شود، مدت زمان اجرای این قرارداد پنج سال در نظر گرفته شده است.

هدف از اجرای این قرارداد که در قالب قرارداد بیع متقابل امضا می‌شود، دستیابی به برداشت روزانه یک میلیارد فوت‌مکعب گاز غنی (۲۸ میلیون مترمکعب) است که به پالایشگاه‌های منطقه پارس-۲ استان بوشهر ارسال می‌شود.

بر اساس این گزارش، میدان مشترک گازی فرزاد «ب» در محدوده بلوک فارسی در نوار مرزی ایران و عربستان و در فاصله نزدیک ۲۰ کیلومتری جزیره فارسی واقع شده است.

مقدار گاز درجای میدان فرزاد «ب» حدود ۲۳ هزار میلیارد فوت‌مکعب برآورد شده است که مقدار میعانات گازی آن حدود ۵ هزار بشکه در ازای هر میلیارد فوت‌مکعب گاز تخمین زده می‌شود.

منبع: شانا

انتهای پیام

بیمه کوثر بیمه دانا بانک توسعه تعاون بانک دی بیمه سامان بیمه پاسارگاد بیمه پارسیان بیمه سینا بیمه حکمت بیمه آسیا بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز