آخرین اخبار

صفایی: درصد فرار مالیاتی در مناطق آزاد فراوان است

درصد-فرار-مالیاتی-در-مناطق-آزاد-فراوان-است-مجلس-درصدد-جلوگیری-از-فرار-مالیاتی-است

الفباخبر- گروه مناطق آزاد: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دلیل گستردگی مناطق آزاد و نبود نظارت کافی، برخی درصدد استفاده از امتیازات این بخش هستند و مصوبه مالیات بر ارزش افزوده برای جلوگیری از این اقدامات حذف شده و منطقی است.


خبرنگار اقتصادی الفباخبر، گفت‌و‌گویی با محمد صفایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه نمایندگان مجلس در حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد داشته که به شرح ذیل است.

صفایی بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده توسط مصرف کننده نهایی پرداخت می‌شود. تعداد مناطق آزاد اقتصادی در کشور ما بالا است. برای مثال منطقه آزاد ماکو شامل چندین هزار هکتار است که در آن سوء استفاده و فرار مالیاتی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: مجلس بحث مالیات بر ارزش افزوده را در مناطق آزاد حذف کرد که اقدام مناسب و قابل دفاعی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عملکرد نیست که تولید کننده پرداخت کند؛ بنابراین فعالان بخش تولیدی در مناطق آزاد با این مصوبه دچار زیان نمی‌شوند.

صفایی تصریح کرد: به دلیل گستردگی مناطق آزاد و نبود نظارت کافی، برخی درصدد استفاده از امتیازات این بخش هستند و مصوبه مالیات بر ارزش افزوده برای جلوگیری از این اقدامات حذف شده و منطقی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد است که توسط مصرف کننده پرداخت می‌شود و انتقاد از سوی تولید کنندگان و یا فعالان تجاری در این رابطه صحیح نیست.

انتهای پیام

بیمه کوثر بیمه دانا بانک توسعه تعاون بانک دی بیمه سامان بیمه پاسارگاد بیمه پارسیان بیمه سینا بیمه حکمت بیمه آسیا بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز