آخرین اخبار

دستاوردهای «بیمه ملت» فراتر از حاشیه‌ها

دستاوردهای-بیمه-ملت-فراتر-از-حاشیه-ها

الفباخبر-گروه‌بیمه: عملکرد قابل قبول شرکت‌های بیمه در اوضاع دشوار اقتصادی کنونی نباید تحت تأثیر اخبار نادرست قرار گیرد، تا باور عمومی نسبت به صنعت بیمه خدشه دار نشود.


به گزارش الفباخبر،  این روزها انتشار اخباری در مورد فیش حقوقی مدیرعامل بیمه ملت و چند شغله بودن یک عضو هیأت مدیره این شرکت، در رسانه‌ها بازتاب یافت.
اگرچه ماهیت این دو خبر کاملا متفاوت است، اما واکنش منطقی شرکت بیمه ملت در روشن‌گری افکار عمومی اثرات مثبتی را باقی گذارد.
خوشبختانه افشای فیش حقوقی مدیرعامل بیمه ملت در کدال را می‌توان یک اقدام بدیع و تازه دانست که در جای خود یک حرکت نوآورانه در صنعت بیمه در مسیر شفاف‌سازی قلمداد می‌شود.
به نحوی که این فیش افشا شده نشان داد، رقم اعلامی دارای تفاوت چشم‌گیری با مبلغ دریافتی مدیرعامل این شرکت است و انعکاس یک خبر که صرفاً مبتنی بر گمانه‌های رسانه‌ای است با این واکنش خنثی شد و توانست کارکرد مهم شفاف‌سازی را آشکار سازد.
اگرچه این نکته هم حائز اهمیت است که در فیش غیرواقعی منتشر شده نیز رقم نهایی در انتهای فیش با رقم رسانه‌ای شده فاصله زیادی دارد.
همین اقدام صورت گرفته، هوشمندی مدیریت بیمه ملت را در مواجهه با برخی جریان سازی‌ها آشکار ساخت و چنین برخوردی بسیار موثرتر از جوابیه رسانه‌ای روابط عمومی این شرکت عمل کرد.
نکته دیگر، طرح خبر چند شغله بودن یک عضو هیأت مدیره این شرکت است که پس از مدت‌ها کش و قوس‌های درون شبکه‌ای، با اقدام موثر نهاد ناظر (بیمه مرکزی) و همکاری شرکت سهامدار بیمه ملت به خوبی خاتمه یافت تا عضو جایگزین هیأت‌مدیره بدون چالش به سرعت تغییر یابد و یک روز پس از واکنش‌های رسمی صورت گرفته، قائله با معرفی اعضای جدید خاتمه پیدا کرد.
اکنون شرکت بیمه ملت به ادامه حفظ و ارتقاء دستاوردهای خود اصرار دارد و بر این باور است که با مدیریت موثر فضای رسانه‌ای می‌توان روند رو به رشد خود را ادامه دهد. روندی که خوشبختانه نتایج ارزشمندی را برای صنعت بیمه به همراه دارد.
نمونه این دستاوردها جذب پرتفوی حدود ۲ هزار میلیارد ریالی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور با وجود بیش از ۴۰۰ واحد دانشگاهی است. پرتفویی که در حقیقت افزایش یک برش جدید به کیک بزرگ پرتفوی بیمه‌ای کشور را به همراه خواهد آورد به گونه‌ای که دیگر یک کیک ثابت را متناسب با تعداد شرکت‌ها تقسیم نمی‌کند، بلکه سهم جدیدی را بر این پرتفوی اضافه می‌نماید.
از سوی دیگر تیم مدیریتی بیمه ملت افزایش سرمایه ۱۰۰۰ درصدی را در دوره جدید مدیریتی خود تجربه کرده است که جزئیات آن قطعاً در جلسه مجمع سوم خرداد این شرکت مطرح می‌شود.
افزایش پرتفوی بیمه ملت در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن، با ۴۰ درصد رشد همراه شده است و از هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
این در حالی است که در این شرکت اصراری بر جذب پرتفوی به هر قیمت مشاهده نمی‌شود و رعایت ترکیب پرتفوی با اختصاص تنها ۱۹ درصد به بیمه شخص ثالث، یک شکل منطقی به خود گرفته است.
از سوی دیگر سودآوری ۹ برابری این شرکت در مدت یاد شده را نمی‌توان از نظر دور داشت.
افزون بر همه اینها اقدام مدیریت این شرکت در جلوگیری از پراکندگی ستادهای اجرایی که سالیان طولانی با آن دست به گریبان بود، اکنون با تمرکز جغرافیایی خود توانست چهره موفقی را در کارنامه مدیریت جدید نشان دهد.
حال روشن است که این دستاوردها، می‌تواند حاشیه‌ها را با مدیریت صحیح به سامان رساند تا راه موفقیت این شرکت همچنان ادامه یابد.
حال الفباخبر به عنوان یک رسانه همراه، وظیفه خود می‌داند ضمن طرح این دستاوردها، رسالت خود را در مسیر توفیق هر چه بیشتر اجزای صنعت بیمه دنبال نماید.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بیمه دانا بانک توسعه تعاون بانک دی بیمه سامان بیمه پاسارگاد بیمه پارسیان بیمه سینا بیمه حکمت بیمه آسیا بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز