۳ مقام گارد ملی عربستان به اتهام فساد بازداشت شدند

۳-مقام-گارد-ملی-عربستان-به-اتهام-فساد-بازداشت-شدند

الفباخبر- گروه سیاسی: مقامات عربستان از بازداشت یک افسر بلندپایه و دو مسئول بازنشسته گارد ملی این کشور به اتهام "فساد بزرگ" خبر دادند.


به گزارش الفباخبر، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یک منبع مسئول در سازمان نظارت و مقابله با فساد عربستان اعلام کرد که این سازمان با همکاری وزارت گارد ملی یک سرلشکر و دو کارمند بازنشسته دیگر را به اتهام دریافت رشوه از شرکت‌های محلی و خارجی طرف قرارداد با این وزارتخانه بازداشت کرده است.

وی در این باره گفت که سرلشکر بازنشسته مذکور مبلغی حدود ۲۰ میلیون و پانصد هزار ریال سعودی ازجمله ۱/۵ میلیون ریال از یک شرکت اتریشی رشوه دریافت کرده است. وی بخشی از این مبالغ را نقداً و بخشی دیگر از آن را از طریق خرید املاک و تحویل مقداری از آن به تاجران و سرمایه گذاری دریافت کرده است.

این منبع در ادامه تصریح کرد: فرد دوم ۳۰ میلیون و ۱۵۳ هزار ریال سعودی را نقداً اما به صورت اقساط دریافت کرده و این در حالی است که نفر سوم  ۱۴۷ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال را به صورت نقدی و از طریق خرید ملک به نام خود دریافت کرده است.

 کل مبلغ دریافتی سه فرد مذکور بالغ بر ۱۹۸ میلیون ریال سعودی در ازای تسهیل مراحل اعطای وام و پرداخت این شرکت‌ها بوده است.

منبع : ایسنا

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز