آخرین اخبار

طراحی وب کم خزنده آلمانی

طراحی-وب-کم-خزنده-آلمانی

الفباخبر- گروه دانش و فناوری: محققان آلمانی یک وب کم که شبیه چشم انسان است، ساخته‌اند.


به گزارش الفباخبر، به نقل از روزنامه دیلی میل، محققان «دانشگاه زارلاند» در آلمان، این وب‌کم را  با الهام از دانش «انیماترونیک»(Animatronics) ساخته اند.

این وب کم که به «آی کم» (Eyecam) نامیده می شود، مقابل نمایشگر رایانه نصب می ‌شود و هنگام ردیابی صورت افراد طی تماس تصویری، به چپ و راست نگاه می‌کند و حتی پلک می‌زند.

آی‌کم در نگاه اول، کاملا واقعی به نظر می ‌رسد زیرا دقیقا چین و چروک ‌های پوست، تارهای مو که ابروها را تشکیل می ‌دهند و رگ ‌های قرمز روی بخش سفید رنگ کره چشم را دارد.

آی‌کم براساس فیزیولوژی انسانی مدل‌ سازی شده است و دارای سه بخش اصلی لایه پوستی، دستگاه ماهیچه ‌ای ‌اسکلتی از نوع رباتیک و کره چشم است.

یک دوربین کوچک در مردمک چشم آن قرار گرفته است که تصویر با وضوح بالا را احساس می‌ کند. این دوربین، به رایانه تک‌ برد Raspberry Pi Zero متصل می‌ شود و رایانه آن را به عنوان یک وب‌کم معمولی شناسایی می ‌کند.

«مارک تیسیر»، سرپرست این پژوهش گفت: آی ‌کم مانند یک انسان همیشه پلک می ‌زند و پلک ‌ها به صورت پویا با حرکات کره چشم سازگار می ‌شوند.

وب‌کم‌ ها طی ۲۰ سال گذشته، کوچکتر شده ‌اند و بیشتر آنها اکنون یک دایره کوچک هستند که به سختی می‌ توان آنها را دید اما آی‌کم کاملا برعکس طراحی شده است. در واقع آی ‌کم برای هر کس که با آن رو به رو شود، شوک آور است.

مبنع: ایرنا

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز