خودداری شرکت‌های بیمه و مالک کشتی اورگرین از پرداخت غرامت

خودداری-شرکت-های-بیمه-و-مالک-کشتی-اورگرین-از-پرداخت-غرامت

الفباخبر- گروه بیمه: بر اساس اظهارات رئیس سازمان کانال سوئز، شرکت‌های بیمه و شرکت مالک کشتی اورگرین از پرداخت خسارتی که مقامات مصری از مالک این شرکت خواسته بودند، خودداری کردند.


به گزارش الفباخبر، مقامات مصری از شرکت مالک کشتی اورگرین که در کانال سوئز به گل نشسته بود خواستار غرامت ۹۱۶ میلیون دلاری شدند.

قاهره این غرامت را به عنوان پرداخت خساراتی در نظر گرفت که دادگاه اقتصادی اسماعیلیه به عنوان دادگاه محل حادثه، تعیین کرده است.

بر اساس اظهارات اسامه ربیع، رئیس سازمان کانال سوئز، شرکت‌های بیمه و شرکت مالک کشتی از پرداخت چنین خسارتی خودداری کردند. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا دلیل خودداری از پرداخت، بالا بودن مبلغ غرامت است یا آنکه کشمکش بر سر این مطلب است که تلاش برای دریافت غرامت سبب بدنامی کدام یک از طرفین خواهد شد؟ کانال سوئز یا شرکت مالک کشتی؟

سازمان کانال سوئز درباره میزان غرامت افزود ۳۰۰ میلیون دلار این غرامت پاداش و مزد نجات کشتی است، ۳۰۰ میلیون دلار هم برای زیان معنوی است که بر اثر توقف چند روزه دریانوردی بین المللی به جایگاه کانال سوئز وارد شده است.

شرکت اجاره کننده کشتی که در کانال سوئز به گل نشسته بود، اعلام کرد کشتی اورگرین همچنان در دریا‌ها سرگردان است تا تکلیف توافق با سازمان کانال سوئز مشخص شود. چنین رفتاری با این کشتی کانتینر بر را ناامید کننده است. تلاش ما این است که جدا بودن تکلیف کشتی با بارش را اثبات کنیم.

منبع: چابک‌آنلاین

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز