آخرین اخبار

تزریق منابع در بهبود بازار سرمایه موثر است

تزریق-منابع-در-بهبود-بازار-سرمایه-موثر-است

الفباخبر- گروه بورس: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قطعا تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازگشت امید واعتماد مردم نسبت به بازار کمک خواهد کرد. البته این موضوع در بهبود کامل بازار سهام موثر نیست.


بهنام مرادی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی الفباخبر، در خصوص تصمیم اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر صدور اوراق بدهی از سوی شرکت‌ها و هلدینگ‌های سرمایه داری، گفت: قطعا تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازگشت امید واعتماد مردم نسبت به بازار سرمایه کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: البته این موضوع در بهبود کامل بازار سهام موثر نیست. ضمن این که شرکت‌ها و مجموعه‌ها نیز نباید تمرکز ویژه و خاص روی برخی سهم‌ها داشته باشند و صرفا با هدف افزایش بهره وری بازار سرمایه اقدام کنند.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: بنگاه‌های دولت، بانک‌ها، موسسات اقتصادی می‌توانند با خرید سهم به بازار کمک کرده و اعتماد مردم را جبران کنند. زیرا متغیر مهم شرایط فعلی بازار یعنی پول در اختیار این مجموعه‌ها است.
مرادی تصریح کرد: تمرکز بر سرمایه‌گذاری‌های خاص، باعث انحراف در بازار است و حمایت از آن را محقق نمی‌کند. البته باید از سهام حقیقی‌ها نیز حمایت شود و اوراق بهادار آنها پشتوانه‌ای برای ارائه برخی اعتبارات خاص باشد تا بتوانند فعالیت‌های مفیدی انجام دهند.
وی بیان کرد: کارگزاری‌ها نیز ابزار مناسبی برای تأمین سرمایه‌ای گروه‌های حقیقی هستند. البته باید برخی قوانین که مانعی برای اعتبارات مشتریان حقیقی است؛ حذف شود.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار سرمایه در روز گذشته، گفت: شاخص به معنای اصلاح وضعیت کل بازار نبود و سهم خاص و جزئی مثبت بود. بنابراین نباید امید چندانی به رنگ سبز شاخص داشته باشیم.
مرادی در پایان گفت: تصمیات توسط سازمان بورس در کنار برخی اتفاقات سیاسی مربوط به مذاکرات برجام، می تواند به وضعیت بازار کمک کند. ضمن این که می‌توان به تاثیرهیجانات ایام قبل از انتخابات نیز امید داشت.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز