آخرین اخبار

همسان سازی حقوق در احکام اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی

همسان-سازی-حقوق-در-احکام-اردیبهشت-ماه-بازنشستگان-تامین-اجتماعی

الفباخبر-گروه اجتماعی:مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: همسان سازی حقوق در احکام اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال می شود.


به گزارش الفباخبر، سید احمد سیدی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: با اعمال همسان سازی حقوق در احکام بازنشستگان از اردیبهشت ماه سال جاری ،حداقل دریافتی بازنشستگان مشمول حداقلی بگیران با سابقه ۲۰ و ۳۰ سال حدود ۳۹ میلیون ریال و مابقی نیز حدود ۴۳ میلیون ریال می رسد.

وی  با اشاره به این که مرحله اول همسان سازی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی درمرداد ۱۳۹۹ اجرا شد گفت: افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری است و حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان نیز نسبت به اسفند ماه ۱۳۹۸ در ۲ مرحله افزایش و متناسب سازی به میزان ۱۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود:مرحله دوم همسان سازی از فروردین ۱۴۰۰ نسبت به حقوق اسفندماه ۱۳۹۹ بوده است که مستمری بگیران حداقل بگیر ۳۹ درصد افزایش حقوق و سایر سطوح ۲۶ درصدبه اضافی مبلغ ثابت ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار ریال که این افزایش اگراز۷۵درصدزمان برقراری مستمری کمترباشد ترمیم می‌شود.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه دارای ۲ فرزند و یک همسر در اسفند ۱۳۹۸، ۱۶ میلیون ریال بود که با همسان سازی حقوق مرداد سال ۹۹ به ۲۴ میلیون ریال رسید و با افزایش های امسال دریافتی آن ها ۳۹ میلیون ریال می شود.

وی با بیان اینکه همچنین میزان دریافتی حقوق بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه ۱۶ میلیون و ۷۰۰هزار ریال بود و با اعمال همسان سازی مرداد سال ۹۹  به ۲۸ میلیون ریال رسیده است افزود: در مجموع  با همسان سازی امسال دریافتی آن‌ها ۴۳ میلیون ریال می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی دریافت کنندگان حقوق بالای ۱۰۰ میلیون ریال و بازنشستگانی که به دلیل شرایط سنی با سابقه کمتر از ۲۰ سال بازنشسته شدند را از دیگر گروههای مستمری بگیر تامین اجتماعی اعلام کرد که طبق قانون ، همسان سازی برخوردار نمی شوند.
سیدی اظهارداشت : تمام این گروه  از بازنشستگان از  ۳۹ درصدی حقوق مرتبط با ۱۴۰۰ که احکام آنها اردیبهشت ماه سال جاری صادر می شود، برخوردار خواهند شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی همچنین اظهارداشت : کارگران مشاغل سخت و زیان آور با برخورداری از ارفاق قانونی با سابقه مستمر ۲۰ ساله و یا متوالی ۲۵ ساله با دریافت ۳۰ روز حقوق بدون رعایت شرط سنی از مزیت بازنشستگی بهره مند شدند و مصوبه همسان سازی حقوق مشمول این گروه   نیز خواهد شد.
وی اضافه کرد :  احکام این بازنشستگان نیز همانند سایر گروهها اردیبهشت ماه صادر می شود.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای ۱۹ هزار و ۵۰۰ بازنشسته  تحت پوشش تامین اجتماعی دارد که ۶۵ درصد بازنشستگان  را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند و در مجموع بیش از ۳۸ درصد از جمعیت استان از پوشش بیمه ای برخوردارند.

منبع: ایرنا 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز