دولت باید موانع تولید کنندگان و صنعتگران را رفع کند

دولت-باید-موانع-تولید-کنندگان-و-صنعتگران-را-رفع-کند

الفباخبر- گروه اقتصادی: نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: تولید کنندگان و صنعتگران نیز مانند نمایندگان معتقد‌اند که قوانین خوبی وجود دارد که باید اجرا شود تا مشکلات تولید در کشور حل شود. ضمن این که دولت باید قوانینی را که محدودیت ایجاد می‌کند را رفع کند.


خبرنگار اقتصادی الفباخبر، گفت‌و‌گویی با علی جدی، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس داشته که به شرح ذیل است.
جدی بیان کرد: قوانین خوبی در راستای حمایت و رفع موانع تولید در کشور وجود دارد. اما بخش زیادی از این قوانین را دولت تا به امروز اجرا نکرده است.
وی با بیان این که مجلس طرحی برای برای رفع موانع تولید در نظر دارد؛ ادامه داد: تاکید قوه مقننه بر نظارت بیشتر است. زیرا در خصوص بحث قاچاق کالا، شناسه کالا، رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار قوانین مصوب وجود دارد؛ اما ناقص اجرا می‌شود.
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن افزود: تولید کنندگان و صنعتگران نیز مانند نمایندگان معتقد‌اند که قوانین خوبی وجود دارد که باید اجرا شود تا مشکلات تولید در کشور حل شود. ضمن این که دولت باید قوانینی را که محدودیت ایجاد می‌کند را رفع کند.
جدی با تاکید بر نقش نظارت مجلس از بانک‌ها، تصریح کرد: بسیاری از بانک‌ها از شورای پول و اعتبار تسهیلات دریافت می‌کنند؛ اما از تصمیمات این شورا و یا سیستم قضایی در کارگروه تسهیل تمکین نمی‌کنند و طبق سلیقه خود عمل می‌کنند.
وی بیان کرد: قوانین بسیاری تصویب شده و زیرساخت‌ها نیز فراهم بوده، اما دولت روحانی همت و ارداه کافی را نداشته و ناقص اجرا کرده است.
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر دولت، اتفاق متفاوتی در حوزه اجرای قوانین و رفع موانع تولید در کشور رخ می‌دهد؛ گفت: در خصوص به اجرا رسیدن قوانین با وزرا در دولت بعدی صحبت خواهیم کرد. اگرعملکرد فعلی را در آینده شاهد باشیم؛ قطعا نمایندگان با دولت همکاری نخواهند کرد. مجلس پیگیر اجرای قوانین مصوب شده در راستای جهش تولید است.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز