آخرین اخبار

بهبود شرایط اقتصادی کشور با لغو تحریم‌ها و پذیرش FATF

بهبود-شرایط-اقتصادی-کشور-با-لغو-تحریم-ها-و-پذیرش-FATF

الفباخبر- گروه اقتصادی: مشاور عالی اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: با لغو تحریم‌ها در راستای رونق تجارت خارجی، بحث مخالفت با FATF نیز به عنوان مکمل باید رفع شود. ایران نیز مانند سایر اعضای FATF باید از این سیستم قانونی پیروی کند؛ در غیر این صورت باید از طریق دلال‌ها موانع رفع شود که به هزینه‌های بیشتر برای کشور منجر می‌شود.


ابراهیم بهادرانی، مشاور عالی اتاق بازرگانی تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی الفباخبر، گفت: لغو تحریم‌‌ها و گشایش اقتصادی پیش از این در سال 94 با انعقاد برجام رخ‌داد. در حال حاضر نیز اگر برجام احیا شود؛ همان شرایط را شاهد خواهیم بود. با آزاد‌شدن دارایی‌ها و منابع مالی ایران، نرخ دلار کاهش یافته؛ تعامل با بانک‌ها افزایش، تجارت خارجی رونق و وضعیت اقتصادی بهبود می‌یابد.
وی ادامه داد: در سال 1400 طبق پیش بینی‌ها، مشابه سال 94 که رشد 16 درصدی داشتیم؛ رشد اقتصادی در کشور رخ می‌دهد.
مشاور عالی اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر موانع صادرات نفت لغو شد؛ بسیاری از مشکلات اقتصادی رفع می‌شود. با افزایش درآمدهای نفتی، کسری بودجه جبران می‌شود و برداشت پول از صندوق توسعه ملی و تبعات آن که نقدینگی بالا و رشد تورم است؛ از بین می‌رود.
بهادرانی تصریح کرد: تصویب برجام باعث شد، تورم در ایران یک رقمی شود. در حال حاضر نیز احیای برجام برای اقتصاد کشور بسیار مفید است و شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد.
وی بیان کرد: با لغو تحریم‌ها در راستای رونق تجارت خارجی، بحث مخالفت با FATF نیز به عنوان مکمل باید رفع شود. ایران نیز مانند سایر اعضای FATF باید از این سیستم قانونی پیروی کند؛ در غیر این صورت باید از طریق دلال‌ها موانع رفع شود که به هزینه‌های بیشتر برای کشور منجر می‌شود.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز