تعیین ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای بیمه محصولات کشاورزی

تعیین-۳-هزار-و-۲۰۰-میلیارد-تومان-برای-بیمه-محصولات-کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: سطح بیمه محصولات کشاورزی ۱۰ درصد رشد کرده است و از ۲۵ درصد به ۳۵ درصد است.


به گزارش الفباخبربه نقل از فارس، سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه سالی ۲۰ هزار میلیارد تومان کشاورزهای ایران خسارت می‌بینند، اظهار کرد: کشور ما کشور پر ریسکی است و انواع مختلف ریسک خطر در بخش‌های مختلف داریم وقتی یک محصولی را کشت می‌کنیم و هر لحظه دچار خطر و خسارت است بنابراین ریسک مخاطرات طبیعی در کشاورزی بالاست.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه، کشاورز ما تمام هستی و نیستی خود را روی زمین می‌گذارد اما با یک سرمازدگی صفر می‌شود، گفت: کشور ما تمام قواعد و ضوابطش بر اساس صنعت نوشته‌شده در صنعت هیچ مشکلی نداریم و در حوزه‌های صنعتی در حوزه‌های مختلف بیمه مشخص‌شده‌ای داریم.

وی ادامه داد: قوانین ما بر اساس سیستم کارگری نوشته‌ شده است و نه بر اساس شرایطی که یک کشاورز و یا تولیدکننده‌ای که در حوزه کشاورزی فعالیت دارد؛ در بیمه هم این مشکل وجود دارد، کشاورز ما ۱۰۰ میلیون تومان خسارت می‌بینند ۶ میلیون تومانش می‌دهند این نشان می‌دهد این حوزه آسیب‌پذیر است.

 

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بحث بیمه محصولات کشاورزی موضوع مهمی بود که بالای ۸۰ در صد نمایندگان به آن رأی دادند، افزود: از نظر مبلغ، سهم دولت و سطح و تنوع بیمه‌ای عقب هستیم و خیلی از محصولات کشاورزان را صندوق بیمه‌ای، بیمه نمی‌کند.

ساداتی‌نژاد در پایان با بیان این که در لایحه دولت ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای بیمه محصولات کشاورزی گذاشته شد، خاطرنشان کرد: سطح بیمه محصولات کشاورزی ۱۰ درصد رشد کرده است یعنی از ۲۵ درصد به ۳۵ درصد است اما نسبت به برنامه ششم ۶۵ درصد عقب هستیم و نشان می‌دهد راه بسیار زیادی داریم تا این حوزه تقویت بشود.

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز