قیمت اوراق برای دریافت وام مسکن در تمام هفته در حد 55 هزار تومان قرار گرفت

قیمت-اوراق-برای-دریافت-وام-مسکن-در-تمام-هفته-در-حد-55-هزار-تومان-قرار-گرفت

هزینه وام مسکن در این هفته برای متقاضیان تغییری نکرده و در محدوه ثابتی قرار داشته است. این اتفاق نرخ سود خرید وام را نیز ثابت نگه داشت.


به گزارش الفباخبربه‌نقل اقتصادنیوز،قیمت اوراق برای دریافت وام مسکن در تمام این هفته در حد 55 هزار تومان قرار گرفت. در این هفته قیمت اوراق نوسانی را ثبت نکرده و در محور ثابتی قرار گرفت.
اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن (به‌صورت خلاصه تسه) اوراقی هستند که متقاضیان وام می توانند با خرید آنها بدون ایستادن در صف وام مسکن را از بانک مسکن خریداری کنند.
روند قیمت این اوراق نشان میدهد که هزینه وام برای متقاضیان دراین هفته تقریبا ثابت بوده و تغییری نداشته است. اما این تغییرات قیمت اوراق بر هزینه وام مسکن و نرخ سود آن چه تاثیراتی را گذاشته است؟
هزینه خریداوراق مسکن
در ابتدای هفته اخیر قیمت متوسط هر ورق 56 هزار و 900 تومان به دست آمده بود که نهایتا در انتها این رقم به 55 هزار و 520 تومان رسید. این درحالیست که اعتبار هر ورق در بازار مسکن 500 هزار تومان است و به اعتبار هر ورق می توان 500 هزار تومان وام مسکن دریافت کرد.
از آنجا که بانک مسکن مبلغ وام برای مجردین 140 میلیون تومان و برای متاهلین را 240 میلیون تومان اعلام کرده است، مجرد ها نیازمند خرید 280 ورق و متاهلین 480 ورق خواهند بود.
بر این اساس هزینه کل خرید اوراق تسه به منظور اخذ وام مسکن در هفته ای که گذشت برای مجردها در محور 15 میلیون و 500 هزار تومان تنوسان داشته است و این نوسانات نهایتا 200 هزار تومان بوده است. برای متاهلین نیز وضعیت به همین شکل بوده و حول محور 26 میلیون و 500 هزار تومان هزینه وام مسکن تغییر می کرده است.
این اتفاق در ادامه رفتار نزولی قیمتها در ده روز سپری شده از اسفند رقم خورد. به عبارت دیگر پس از آنکه با شروع این ماه قیمت وام مسکن روندی نزولی را به ثبت رساند قیمت ها با برخورد به هفته اخیر روندی ثابت را از خود بر جای گذاشته و گویی در رقمی خاص قفل شدند.

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز