دنیا درگیر پاندمی آلرژی است

دنیا-درگیر-پاندمی-آلرژی-است

مصطفی معین، رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: ۳۶ درصد تهرانی ها گرفتار انواع آلرژی ها هستند.


به گزارش الفباخبربه نقل از مهر، مصطفی معین، با عنوان این مطلب که دنیا درگیر پاندمی آلرژی است، گفت: دو سه دهه است که آلرژی‌ها از همه نوعش از آلرژی بینی تا آسم، آلرژی پوستی، آلرژی دارویی، غذایی رو به رشد است که بیشتر به علت تغییر سبک زندگی و تغییرات محیطی و آب هوایی است که آن هم متأثر از نوع زندگی ما انسان‌ها ایجاد شده است.
وی با عنوان این مطلب که تغییرات زیست محیطی یک مسئله جهانی است، به انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه علل بروز حساسیت‌ها اشاره کرد و افزود: در یکی از این طرح‌ها کرده‌های آلرژن ها مورد بررسی قرار گرفت و تعدادی از گیاهان شناسایی شدند.
معین ادامه داد: این مطالعه نشان داده در مجموع حدود ۳۶.۳ درصد از جمعیت تهران که مورد مطالعه قرار گرفتند، از یکی از آلرژی‌ها رنج می‌برند.
وی افزود: پیش بینی می‌شود شیوع آلرژی‌ها در دنیا و کشور ما به ۵۰ درصد هم برسد و این مسئله هزینه سنگینی به فرد، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند.
معین در خصوص علل بروز آلرژی‌ها، گفت: عوامل ژنتیک و محیطی اثرگذار هستند، اما بیشترین تمرکز در خصوص آن بر سبک ناسالم زندگی و همین طور تغییرات اقلیمی است.

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز