سرمایه دار لزوما زالوی اقتصادی نیست

سرمایه-دار-لزوما-زالوی-اقتصادی-نیست

زمزمه هایی در روزهای اخیر به گوش می رسد که به شکل آشکاری سهامداران چند صد میلیارد تومانی بورسی را هدف گرفته است.


به گزارش الفباخبر،اظهارنظر صریح یک عضو مجمع تشخیص نظام در خصوص چتربازی یکصد و پنجاه سهامدار با سبدهای هزارمیلیاردی در بورس شاید مصرف تبلیغاتی داشته باشد اما خطری جدی است که بازار سرمایه کشور را تهدید می کند.
تمام تلاش هایی که در چهار دهه اخیر برای تغییر نام "زالوی اقتصادی" به "کارآفرین برتر" صورت گرفته با یک اظهارنظر شتابزده بی اثر خواهد شد.
بورس های معتبر جهان تلاش می کنند سرمایه داران بزرگی نظیر "ایلان ماسک"، "مارک زاکربرگ"، "بیل گیتس" و نظایر آنها را با اندوخته میلیارد دلاری جذب کنند و ما تمام توان خود را به کار گرفته ایم که سرمایه گذاران وطنی را با تهمت ثروت اندوزی از بازار بورس، فراری بدهیم.
اگر فضای امنیت روانی سرمایه گذاران، غبارآلود شود بی شک مبالغ هنگفتی از بازار سرمایه به سمت بازارهای کاذب و موازی سرازیر می شود و ارزش و اعتبار بازار سرمایه به عدد صفر نزدیک خواهد شد.
بازار بورس یک بازار مولد است اما خرید دهها هکتار زمین و مبادرت به شهرک سازی یا انباشت سرمایه در بازار ارز و طلا چیزی جز آسیب اقتصادی و دامن زدن به شعله های تورمی هیچ پیامدی ندارد.
سرمایه گذاران بورسی، متخلفان اقتصادی نیستند و اگر هر روز به ثروتشان اضافه می شود به دلیل این منطق اقتصاد است که پول، پول می آورد.
بهتر است به جای اتهام زنی به سرمایه گذاران کلان بورسی به حال زار نظارت بر بازار سرمایه، فکری کنیم که با بی تفاوتی محض و سهل انگاری ممتد خود، راه را برای غارت سودجویان واقعی، هموار کرده اند.
در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز