آخرین اخبار

پیش‌بینی وضعیت بورس برای شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

پیش-بینی-وضعیت-بورس-برای-شنبه-۱۶-اسفند-۹۹

یک کارشناس بازار سهام عقیده دارد که دو هفته آخر معاملات امسال روند شاخص کل مثبت است و قیمت سهم‌ها به منطقه جذابی رسیده است.


به گزارش الفباخبربه نقل از تجارت‌نیوز، بازار سهام در شرایطی خاص قرار دارد و حجم و ارزش معاملات به شدت کاهش پیدا کرده است. در این میان امروز اخباری منتشر شد که بر روند بازار تاثیر منفی می‌گذارد. براساس جدیدترین اخبار، بررسی FATF به فروردین ۱۴۰۰ موکول شد. آیا تعویق FATF واکنش منفی بورس را به دنبال دارد؟
کارشناسان بازار سهام امید چندانی به آینده کوتاه‌مدت این بازار ندارند و می‌گویند فعلا شوک‌های منفی برای بورس بسیار بیشتر از سیگنال‌های صعودی است. در جریان معاملات امروز نیز خبر تعویق بررسی FATF باعث شد بازارهای موازی در مقابل بورس رشد داشته باشند. تعویق FATF کورسوی امیدی که بازار سهام به گشایش‌های اقتصادی داشت را از بین برد و حالا بورس کج‌دار و مریز به معاملات کم حجم خود ادامه می‌دهد.
از طرفی نیز فروش اوراق دولت به اوج خود رسیده است و شرایط نزولی بازار سهام به دولت کمک می‌کند تا بتواند بهتر اوراق بدهی خود را در بازار سهام عرضه کند.
کارشناسان عقیده دارند اگر FATF را نپذیریم مراودات مالی ما به همین شکل ادامه پیدا می‌کند و امیدی که در بازار سهام مبنی بر مذاکرات وجود داشت از بین می‌رود.
محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام عقیده دارد تا زمانی که تصمیمات شبانه برای بورس گرفته می‌شود و بازار سهام بازاری آزاد نیست وضعیت فرسایشی بورس ادامه دارد.
بورس هفته سوم اسفند چه می‌شود؟
اما بر خلاف سیگنال‌های منفی برای بازار سهام، برخی از کارشناسان عقیده دارند بورس در دو هفته آخر معاملات امسال روندی مثبت دارد. زیرا تامین مالی دولت از بخش فروش اوراق انجام شده و احتمالا در جریان معاملات هفته بعد فروش اوراق کاهش پیدا می‌کند و حجم معاملات افزایش می‌یابد.

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز