آخرین اخبار

گروگانگیری در بورس همچنان ادامه دارد

گروگانگیری-در-بورس-همچنان-ادامه-دارد

سهامداران خرد بازار سرمایه از دیدگاه دولت یک مشت قربانی محسوب می شوند که باید قبل از مرگ حتما "زجرکش" شوند.


به گزارش الفباخبر، دلیل کینه عمیق دولت از مردم را باید در جایی جستجو کرد که از بهارستان مرتب سیگنال استیضاح می رسد و بازار سرمایه تنها اهرم فشار وزارت اقتصاد به شمار می رود.
بازار خونین آخرین روزهای سال این پیام را برای نامزدهای انتخابات سال ۱۴۰۰ صادر می کند که به حضور مردم در پای صندوق ها دلخوش نباشید چرا که دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته آخرین حضور گسترده پای صندوق های رای را به نام خود سند بزند.
بازار امروز بورس به هیچ وجه از منطق اقتصادی پیروی نکرد و هر کارشناس ساده بورس می تواند شهادت بدهد که هزاران دست آلوده دولت در اقدامی هماهنگ دکمه فروش را فشار دادند تا سرمایه مادی و امید و اعتماد مردم را یکجا به باد فنا بدهند.
ناظر بازار با دستور مستقیم از سوی وزارت اقتصاد، سیستم نظارت آنلاین را خاموش کرده و کارگزاری های بزرگ هم از نخستین ثانیه های آغاز بازار، دسترسی کاربران عادی را محدود کرده اند تا کوره پولسوزی با خیال راحت به کار خود ادامه دهد.
امروز همان روزی است که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی باید به این خانه فساد و لانه ناراضی تراشی، یورش ببرند و خائنان بورسی رو دستگیر کرده و به دادگاه های صالح معرفی کنند.
جرم دستکاری در بورس یک تخلف اقتصادی است اما اختلاس دولت از سرمایه های مردم یک جرم آشکار امنیتی است و فقط باید در دادگاه ویژه بررسی شود.
رئیس سازمان بورس در پیشگاه قانون باید پاسخگو باشد که چرا اطاعت از امر اربابان قدرت را به منافع میلیون ها سهامدار خرده پا ترجیح داده است. شک نکنید که دادگاه محاکمه خائنان بورسی به عنوان تکان دهنده ترین دادگاه تاریخ کشور ثبت خواهد شد و حکمی که برای قاتلان سرمایه های مردم صادر می شود تا ابد در حافظه ها باقی می ماند.
کیفرخواست سازمان بورس هم از همین حالا مشخص است. تلاش برای بالابردن سطح نارضایتی عمومی، اضرار به غیر با برنامه ریزی قبلی، طرح وعده های دروغ به قصد خالی کردن جیب ملت، تشویق به شورش عمومی و کشاندن معترضان به کف خیابان و به گند کشیدن یک مجموعه بزرگ اقتصادی و بی حیثیت کردن نظامی که هنوز به خون شهیدان و جانفشانی دلیرانش زنده است.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز