طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو

طراحی-سامانه-ثبت-معاملات-خودرو

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران از طراحی و راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو خبر داد.


به گزارش الفباخبربه نقل از روابط عمومی دادگستری تهران، علی دیزجی، معاون قضایی رئیس‌کل و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران از طراحی و راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو خبر داد و بیان کرد: یکی از معضلات جامعه که باعث افزایش تعداد پرونده‌های وارده به محاکم قضایی می‌شود، اختلافات و جرائمی است که در حوزه خرید و فروش خودرو اتفاق می‌افتد.

وی افزود: به‌منظور پیشگیری از جرائم و دعاوی ناشی از خرید و فروش خودرو مانند سرقت، جعل، فرار مالیاتی، ایجاد و فعال‌سازی سامانه ثبت معاملات خودرو ضروری است و در همین راستا این معاونت با دعوت از مسوولان ذی‌ربط خواستار فعال‌سازی سامانه ثبت معاملات خودرو شده است. معاون قضایی رئیس‌کل و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: این سامانه مزایایی از قبیل افزایش ضریب امنیت معاملات، شفاف‌سازی اطلاعات و یکسان‌سازی فرآیند تنظیم قراردادها دارد و در نهایت موجب کاهش ورودی پرونده‌ها می‌شود که امیدواریم با توجه به مهیا بودن مقدمات امر تا پایان سال‌جاری سامانه مذکور به‌صورت رسمی راه‌اندازی شود و اطلاع‌رسانی لازم صورت پذیرد. براساس این گزارش، یکسان‌سازی فرآیند تنظیم و ثبت قراردادها، جلب اعتماد مردم برای مراجعه به نمایشگاه‌ها، حفظ و نگهداری سوابق قراردادهای واحدهای صنفی، جلوگیری از فروش همزمان یک خودرو به بیش از دو نفر، جلوگیری از فعالیت فروشندگان و نمایشگاه‌داران غیرمجاز، مکانیزه کردن فعالیت نمایشگاه‌داران و حذف قولنامه‌های دستی از جمله اهداف این طرح است.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز