معرفی 110 سد کشور در زمینه گردشگری سدها

معرفی-110-سد-کشور-در-زمینه-گردشگری-سدها

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از امضای قرارداد 30 سد تا پایان دولت دوازدهم در چارچوب موضوع گردشگری سدها خبر داد.


به گزارش الفباخبر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، قاسم تقی زاده خامسی در آئین رونمایی از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق كه روز یكشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال اشاره رئیس جمهوری در سال گذشته به موضوع گردشگری سدها، بلافاصله كمیته‌های گردشگری سدها در همه استان‌ها تشكیل شد.

وی افزود: در داخل وزارت نیرو، تاسیسات آبی سال‌ها در اختیار بعضا امور خصوصی شركت‌ها قرار می‌گرفت و مردم به آنها دسترسی نداشتند و در خارج از وزارت نیرو هم وقتی از گردشگری سدها و آوردن مردم برای دیدن آنها و استفاده بهینه از سدها صحبت می‌كردیم غالبا با مقاومت‌هایی مواجه بودیم.

تقی‌زاده خامسی گفت: برنامه استان‌ها به كمیته‌های گردشگری ابلاغ شد تا سدهایی كه می‌توان از آنها در این راستا استفاده كرد را معرفی كنند كه 110 سد معرفی و پس از انتشار فراخوان برای 57 سد، 30 سد انتخاب شد که در همین دولت به مرحله قرارداد می‌رسد.

وی اظهار داشت: 1300 میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری و 3 هزار نفر به طور مستقیم صاحب شغل خواهند شد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا همچنین با اشاره به بهره‌برداری از سامانه سامی برای استعلام از حریم،‌ بستر و مكان‌یابی رودخانه‌ها گفت: در زمان حاضر این سامانه به صورت صد درصد در استان‌ها فعال بوده و مردم می‌توانند استعلام‌های خود را از طریق این سامانه انجام دهند.

وی همچنین از تجهیز 5 سالن در شركت مدیریت منابع آب ایران و در هر استان یك سالن با پهنای باند بیشتر برای ارتباط اینترنتی برای تماس آنلاین با مدیران با توجه به شرایط كرونایی خبر داد و گفت: 24 عنوان وظیفه از ستاد به شركت مدیریت منابع آب و از این شركت به استان‌ها تفویض شده است.

وی در عین حال به تشكیل كارگروه ملی سازگاری با كم‌آبی و تصویب برنامه‌های استان‌ها در این زمینه هم اشاره كرد و افزود: در كمیته تخصصی فقط یك استان و در كمیته ملی 7 استان باقی مانده كه تا هفته آینده تکمیل خواهد شد.

تقی‌زاده خامسی همچنین در خصوص مدیریت حوضه آبریز و مشاركت ذی‌نفعان در مقوله آب گفت: فراخوان تعیین 9 رئیس حوضه اعلام و مصاحبه‌ها نیز انجام شده است. تا پایان سال مدیران حوضه مستقر خواهند شد.

وی در ادامه از تصویب اساس‌نامه تاسیس مركز مطالعات رودخانه‌های مرزی و منابع آبی كشور و تایید آن توسط سازمان امور استخدامی خبر داد.

تقی‌زاده خامسی همچنین با اشاره به قانون آب به عنوان یكی از ساز و كارهای حوزه آب اظهار داشت: تاكنون 2500 ساعت كار كارشناسی و مدیریتی انجام و 30 جلسه مهم و بزرگ انجام شده و این قانون در حال تدوین است.

 
 
 
 
 
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز