تصویب بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری بایدن برای مقابله با کرونا

تصویب-بسته-حمایتی-1-9-تریلیون-دلاری-بایدن-برای-مقابله-با-کرونا

مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونا را تصویب کرد. با تصویب نهایی این بودجه عظیم میلیون‌ها شهروند و نهاد اجتماعی در ایالات متحده برای ایستادگی در برابر پاندمی از یاری دولتی برخوردار می‌شوند.


به گزارش الفباخبر به نقل از دویچه وله، مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایتی جو بایدن، رئیس جمهور، برای یاری به شهروندان را به تصویب رساند. این بسته حمایتی بالغ بر 1.9 تریلیون دلار است.

با تأیید نهایی این بسته که هنوز باید به تصویب سنا برسد، میلیون‌ها نفر از شهروندان و هزاران نهاد تجارتی و آموزشی میلیاردها دلار کمک نقدی دریافت می‌کنند. بسیاری از شهروندان کم‌درآمد از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

در مجلس نمایندگان ۲۱۹ نماینده به بسته پیشنهادی بایدن رأی موافق دادند و ۲۱۲ نماینده رأی مخالف.

لایحه اکنون باید برای تصویب نهایی به مجلس سنا ارائه شود و رئیس جمهور از نمایندگان این مجلس تقاضا کرده که هرچه زودتر به آن رأی بدهند. در سنای آمریکا هر یک از دو حزب ۵۰ نماینده دارند. چنانچه آرای دو حزب برابر باشد، کاملا هریس، معاون رئیس جمهور، می‌تواند رأی خود را به دموکرات‌ها بدهد.

چک نقدی

پس از تصویب بسته پیشنهادی در کنگره بیشتر شهروندان آمریکایی چکی به مبلغ ۱۴۰۰ دلار دریافت می‌کنند و صدها نهاد اقتصادی و آموزشی از میلیاردها دلار کمک مستقیم برخوردار می‌شوند.

نمایندگان حزب جمهوری‌خواه با بسته پیشنهادی جو بایدن مخالف هستند و کوین مک‌کارتی، رئیس فراکسیون اقلیت در مجلس نمایندگان تصویب آن را زیانمند دانست.

بسیاری از نمایندگان حزب دموکرات با حمایت جو بایدن مایل هستند که حداقل دستمزد تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵ دلار برسد، اما این هدف با مخالفت نمایندگان مجلس نمایندگان روبرو شد.

افزایش میزان حداقل دستمزد زندگی ۲۷ میلیون شهروند آمریکایی را بهبود می‌بخشد و می‌تواند حدود یک میلیون آمریکایی را از حالت فقر نجات دهد.

 

 

 

 

 

 
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز