صنعت بیمه به رشته‌های مشاوره‌های روانشناسی ورود نکرده است

صنعت-بیمه-به-رشته-های-مشاوره-های-روانشناسی-ورود-نکرده-است

دبیرکل انجمن دراماتراپی ایران، بیان کرد: صنعت بیمه در حوزه روان تنها بخش روانپزشکی را تحت پوشش بیمه‌ای قرارداده و به رشته‌های مشاوره‌های روانشناسی و دراماتراپی ورود نکرده است.


به گزارش الفباخبر به نقل از چابک آنلاین "مجید امرائی"  درگفت و گو با چابک آنلاین،با بیان اینکه انجمن دراماتراپی تاکنون با شرکت های بیمه ای وارد مذاکره نشده، افزود: حوزه دراماتراپی یک حوزه بین رشته ای مابین روانشناسی و هنر است و هنر درمانی است.

وی،معتقد است که شرکت های بیمه ای می توانند فایلی را تحت عنوان درمان های کمکی که به عنوان درمان های یاور هستند ایجاد کنند زیرا خیلی از درمان ها هستند که به عنوان درمان یاور در کنار درمان دارویی کار توانبخشی انجام می دهند.

امرائی ادامه داد: به عنوان نمونه کاردرمانی، مشاوره و مددکاری حوزه های جانبی مرتبط با درمان هستند که اگر شرکت های بیمه ای به این بخش ورود کنند و خدمات مناسبی را به درمان جویان و درمانگران ارائه دهند کمک بزرگی به این حوزه می شود.

 

وی، با بیان اینکه در تمام دنیا خدمات روانشناسی تجربی واجتماعی به جامعه خدمات بسیاری ارائه می دهند، گفت:  متاسفانه در ایران تحقیق و تفحصی در این حوزه ها انجام نشده و مراجعین اینگونه خدمات از خدمات درمانی با پوشش بیمه ای بهره مند نمی شوند.

دبیرکل انجمن دراماتراپی ایران تعداد اعضای انجمن متبوع خودرا 600 عضو برشمرد که شامل 200 عضو رسمی و 400 عضو مرتبط با فعالیت انجمن و غیر رسمی می شود.

امرائی تاکید کرد: اگر انجمن بتواند اعضای خودرا به شرکت های بیمه ای معرفی کند و اعضای انجمن بتوانند از خدمات بیمه ای استفاده کنند هم به فعالان حوزه دراماتراپی و هم درمانجویان  کمک می شود و هم اینکه شرکت های بیمه ای بابت فعالیت در این حوزه منفعت خواهند برد.

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز