آخرین اخبار

گردشگری فرهنگی هند

گردشگری-فرهنگی-هند


گردشگری فرهنگی هند

گردشگری فرهنگی هند : هند بزرگترین مقصد گردشگری فرهنگی هند با  وسعت زیاد و فرهنگ ناهمگنی که دارد به عنوان مقصد مناسب برای گردشگری فرهنگی  شناخته شده است.  

گردشگری فرهنگی هند: یوگا

هند دارای مکان های متعددی است که یوگا را در در انواع  متعدد آن  یعنی هاتا یوگا، رجا یوگا، کریا یوگا و غیره آموزش می دهد. بهترین مکان برای یادگیری یوگا به صورت اصولی  هند است. که همین امر باعث شده که سالانه گردشگران زیادی را به خود اختصاص دهد و از عوامل سازنده گردشگری فرهنگی هند باشد.  

آیورودا:

ایوردا  یک نظام باستانی - پزشکی در هند است که از قدیم در هند بوده و تمام مکانیسم و دسنورالعمل های درمانی و دارویی آن بر اساس طب سنتی می باشد که  البته در گذشته به این با اهمتی نبود اما اکنون که بسیاری از بیماری ها بی پاسخ مانده اند یا در کنار درمان عوارض ناخواسته را به همراه دارند این سیستم پزشکی دوباره و در عصر کنونی زبانزد عام و خاص شده و بیماران سرتاسر جهان را به سوی خود ، در حال جذب است.

کتابخانه های باستانی:

داشتن کتابخانه های باستانی و پر محتوا از عوامل موثر و سازنده در گردشگری فرهنگی هند است. این مورد یعنی داشتن کتابخانه های باستانی  تا حدودی  ناشناخته است، اما دارای پتانسیل بسیار زیادی است. هند با هزاران سال تمدن  به زبان های مختلف در رشته های متفاوت تقریبا هر رشته ای  را در  کتابخانه ها و سرزمین خود  ایجاد کرده است. برخی از  کتاب های شرقی بر جسته هند  در زیر اشاره  خواهد شد:
  • کتابخانه شرقی خدابخش، پاتنا
  • پژوهشکده شرق شناسی باندارکر، پونا
  • کتابخانه شرقی ساراواتشی
  آنها حاوی گنجینه ای از کتاب ها و  نسخه های متعدد  در نجوم، تاریخ، پزشکی، جامعه شناسی، ادبیات و در مجموعه های گسترده ای از زبان هایی مانند سانسکریت، هندی، تلوگو، انگلیسی ... می باشند.

معابد:

در این مقاله قصد ارائه انواع معابد هند را نداریم اما هند با توجه به قدمت زیادی که دارد در سر تاسر خود حاوی معابد شگفت انگیز وعجیبی می باشد که به گفته مورخین خیلی از ان ها هنوز کشف نشده اند و تنها بخشی از ان ها را می شناسیم مثل معبد باشکوه گانکایی گوندا که همین عنصر شگفت انگیز از عوامل سفر خیز برای سایرین است کسانی که از عجایب جهان به وجد می آیند.

نمایشگاه ها:

نمایشگاهی مثل گومب ملا ها و پوشکار ملا ها  جز نمایشگاه هایی هستند که مردم از سراسر هند همگرا و هم سو می شوند تا نگاهی به گذشته و آیین خود داشته باشند.که در گردشگری فرهنگی هند نقش بسزایی دارد.

 رودخانه ها و دریاچه های مقدس:

دریاچه های مقدس نظیر پوشکار، مانسارووار، برهمان ساروار و رودخانه هایی مانند گانگا، یامونا که با حمام های مذهبی و معنوی همراه هستند و  از قدیم الایام در این کشور بر جا مانده و همچنان  بر قوت خود  می باشند، از موارد مهم در جذب گردشگری فرهنگی هند هستند. این موضوع برای گردشگران هم جالب و هم شگفت انگیز است .

عتیقه جات و صنایع دستی:

بسیار معمول است که  در خانه ها و معابد هند از وسایل عتیقه و باستانی استفاده شود. بسیاری از عتیقه جاتی که در این معابد به کار رفته اند بیش از دو الی سه هزار سالی،  قدمت دارند. در چندین معبد در جنوب هند، بت های برنزی که در مراسم مذهبی به نام پانچالو ها نامیده می شوند؛ نیز استفاده می شوند که  بخشی از معماری زیبای دوران باستان هند  هستند.

موسیقی و رقص:

موسیقی  کارناتیک و هیندوستانی  به همراه انواع رقص و پایکوبی علاقه زیادی را در گردشگران ایجاد کرده است. همچننین  مدارس رقص بسیار زیادی در هند برگزار می شود که دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز