آخرین اخبار

بیمه ورزشی و ضرورت آن برای ورزشکاران

بیمه-ورزشی-و-ضرورت-آن-برای-ورزشکاران


بیمه ورزشی و ضرورت آن برای ورزشکاران

بیمه ورزشی و ضرورت آن برای ورزشکاران : بیمه ورزشی قراردادی است که  بین فدراسیون پزشکی ورزشی و ورزشکاران منعقد می شود و در آن فدراسیون متعهد می­شود در قبال دریافت حق بیمه‌ از ورزشکار در صورت وقوع حادثه و بروز آسیب ورزشی، طبق مقررات غرامت درمان را بر اساس تعرفه های دولتی پرداخت ‌کند. بر این اساس  سازمان ورزش ورود ورزشکاران به زمین ورزشی (تمرینی یا مسابقه) را بدون کارت بیمه ورزشی غیر مجاز اعلام کرده است، در غیر این صورت کلیه حوادث احتمالی به عهده مسئول باشگاه، مربی و مسئولان برگزاری مسابقات خواهد بود و فدراسیون پزشکی تعهدی در قبال حوادث رخ داده نخواهد داشت. مبلغ حق بیمه ورزشی پرداختی توسط ورزشکاران هر ساله مشخص می شود و برای ورزشکاران ساکن شهر و روستا متفاوت است و ورزشکاران ساکن در مناطق روستایی هزینه کمتری پرداخت خواهند کرد . با پرداخت حق بیمه از طرف ورزشکاران کارت بیمه ورزش به آنها تعلق می گیرد که برای دریافت این کارت نیاز به ارائه عکس و کپی کارت ملی می باشد . صدور فرم گزارش حادثه ورزشی مسئولان باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و مربیان رشته های مختلف ورزشی باید هنگام برگزاری مسابقات، تمرینات و مأموریت های ورزشی فرم های گزارش حادثه ورزشی را همراه داشته باشند و طبق دستورالعمل نسبت به صدور و تنظیم آن به روش زیر اقدام کنند:

  • پس از بروز حادثه ورزشی فرم گزارش حادثه ورزشی توسط مسئول باشگاه، مربی و یا سرپرست مسابقات به طور دقیق و کامل تکمیل شود.
  • بعد از تکمیل فرم گزارش حادثه ورزشی، لازم است این فرم توسط کادر پزشکی مسابقات و یا پزشک معتمد هیأت پزشکی ورزشی تأیید شود .
  • فرم گزارش حادثه  باید حداکثر به مدت ۲ هفته از زمان بروز آسیب ورزشی توسط ورزشکار مصدوم و یا مسئول مربوطه به هیأت پزشکی ورزشی ارائه شده و حادثه ورزشی در دبیرخانه هیأت نیز ثبت شود.

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز