آخرین اخبار

صنعت گردشگری

صنعت-گردشگری


صنعت گردشگری

صنعت گردشگری : همه چیز راجع  به صنعت گردشگری صنعت گردشگری  در هر کشوری می تواند جز حرفه های خوب و پردرامد باشد. البته  به شرطی که با مدیریت درست و شناخت صحیح از آن پیش برود. مثلا در استرالیا  صنعت گردشگری  بسیار پررونق است. مردم  از سراسر جهان  و  همچنین خود مردم استرالیا، از بزرگترین شهرهای استرالیا،  حیات وحش و  اثار باستانی و ملی و همچنین  از دیگر  مکان های دیدنی آن بازدید می کنند که  این مکان ها جز مکان های شلوغ و پر بازدید استرالیا نیز می باشند. با توجه به این آمارها و ارقام بدست امده  از رفت و آمد ها  و بازدید های انجام شده، کاملا مشهود و هویداست که صنعت گردشگری در استرالیا هیچ گاه رو به رکود نمی رود و همیشه زنده و پویا می باشد. صنعت گردشگری خود را با حمل و نقل، محل اقامت گردشگر، سرگرمی ها و فعالیت های تفریحی مسافران پوشش می دهد. از لحظه ای که یک مسافر وارد مکان مورد نظر می شود، تمام مسائل مربوط به  رزرو هتل، رزرو های پرواز، بازدید از مکان ها و به طور کلی امکانات خدماتی - رفاهی را شامل می شود که  برای همه آن ها تمهیدات لازم  در نظر گرفته می شود. همچنین تمام شرایط و موقعیت هایی را که یک مسافر ممکن است با آن مواجه شود؛ باید در صنعت گردشگری پوشش داد.

برخی از  مشاغل مهم و اساسی در گردشگری عبارتند از:

 
  • مدیر آژانس
  • مدیر گردشگری منطقه ای
  • مشاور بین المللی خرده فروشی
  • مدیر عامل فرودگاه ایرلاینز
  • افسر اطلاعات بازدید کننده
  • مشاور گردشگری
  • رهبر تور / راهنمای گردشگر
  • کارمندان هتل
  • دیگر خدمات رفاهی

 ساعت های کاری

کار در صنعت گردشگری می تواند از لحاظ زمان غیر قابل پیش بینی باشد. بسته به اینکه کدام کار را انجام می دهید، نوع ساعت کار هم متفاوت است. برخی از مشاغل گردشگری به طور منظم  5 تا 9 ساعت در حال اجرا و کار هستند، در حالی که دیگران  ممکن است، کمی غیر متعارف تر باشند. یعنی  کمی کمتر یا بیشتر درگیر کار و شغل شان باشند. برای مثال راهنماهای تور، معمولا به طور منظم  5 تا 9 ساعت کار می کنند تا بازدیدکنندگان را  به خوبی و به درستی راهنمایی کنند و بتوانند بیشترین فعالیت و بازدید را داشته باشند. آنها ممکن است در طول روز تورهای برنامه ریزی شده را اجرا کنند . حتی ، برخی  از تورهای گردشگری به طور خاص در شب اجرا می شوند .   مراکز بازدید کننده و  مکان های تاریخی معمولا ساعت های کاری را از 9 صبح  تا 5  بعد از ظهر نگه می دارند، بنابراین کسانی که قرار است از این مکان ها بازدید کنند باید  طبق یک برنامه ریزی منظم  از آن جا دیدن کنند. به طور مثال، مکان های  تاریخی و خانه های باستانی  به ندرت از ساعت 6  بعد از ظهر به بعد باز هستند.   در ارتباط با خدمات هتل و حمل و نقل باید گفت که این خدمات جز نیاز های اولیه و اساسی یک مسافر هستند که نادیده گرفتن آن یعنی زیر سوال بردن کل صنعت گردشگری است. بسیاری از مکان های دیدنی همان طور که در بالا اشاره شد مختص روز هستند و برخی مربوط به شب و همه این موارد باید در نظر گرفته شود تا گردشگران با مشکل مواجه نشوند. مثلا اگر برخی از مکان ها مختص شب هستند باید هتل، سرویس های خدماتی و حمل ونقل هم به صورت شیفت اماده به کار باشند.    
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز