گردشگری در تبریز

گردشگری-در-تبریز


گردشگری در تبریز

گردشگری در تبریز : شهری که هیچ گاه فراموش نمی شود گردشگری در تبریز شما را هیچگاه خسته نمی کند. تبریز سومین شهر بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. شهری که بسیاری از مردم آن را به عنوان شهر " اولین ها" می شاسند چراکه بسیاری از اولین ها در ایران در این شهر پا گرفته اند. تبریز شهری است که جدا از بناهای تاریخی و موزه های پیرامونش، هم در داخل و هم در حاشیه هایش طبیعت سرسبزی دارد و با نام مشروطه هم گره خورده است. بهترین زمان برای سفر به تبریز بهار و تابستان است. نقاط دیدنی و گردشگری در تبریز زیاد هستند که در ادامه به بخش های مهم آن اشاره می کنیم:

گردشگری در تبریز: خانه مشروطه

این خانه در محل قدیمی شهر تبریز به سبک معماری دوره قاجار ساخته شده و ملک شخصی حاج مهدی کوزه بوده است. بزرگان مشروطه پس از به توپ بستن شورای ملی توسط محمد علی شاه در خانه مشروطه جمع شده و به همفکری  می پرداختند. این محل، مرکز فرماندهی مجاهدان در طی محاصره یازده ماهه تبریز بوده است. از افراد مهمی که در آن جا به فعالیت پرداخته اند ستارخان، باقرخان ، ثـقـه الاسلام تبریزی، علی موسیو و غیره بوده اند.

روستای کندوان:

یکی از اصیل ترین جاذبه های گردشگری اطراف تبریز و یکی از پر بازدید ترین مکان های تبریز، روستای صخره ای کندوان است که معماری آن و زندگی مردمش در قالب بافت قدیمی این ناحیه یک استثنا در دنیا است. خانه های کندوان معماری عالی دارند و مانند کندو عسل است و شایان ذکر است که عسل مهم ترین محصول این روستا است. هتل جدید نیز در کندوان ساخته شده است که گردشگرا ن زیادی را به خود جلب کرده است.

بازار تبریز:

این بازار بزرگترین بازار ایران از لحاظ وسعت و یکی از قدیمی ترین بازار های جهان است. که می گویند به نوعی ریشه تاریخی بازرگانی کشورمان است وبوی اصالت و حفظ هنر گذشته در حجره حجره این بازار به مشام می رسد. تیمچه مظفریه در این بازار بی شک زیباترین بخش بازار تاریخی تبریز و یکی از جذاب ترین مناطق ایران است.

ائل گلی

ائل گلی یا شاه گلی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگر ی تبریز در جنوب شرقی این شهر است که در زمان حکومت اق قویونلو ها ایجاد شده است و عمق دریاچه آن 1 متر و در محوطه ی آن امکان قایق رانی و دارای شهربازی و مسافرخانه های متعدد است. احداث هتل پنج ستاره بین المللی شاه گلی در مرکز این دریاچه، جنبه جهانی به این جاذبه گردشگری تبریز داده است.  
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز