گردشگری در تبریز

Los Angeles


گردشگری در تبریز

گردشگری در تبریز : شهری که هیچ گاه فراموش نمی شود گردشگری در تبریز شما را هیچگاه خسته نمی کند. تبریز سومین شهر بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. شهری که بسیاری از مردم آن را به عنوان شهر " اولین ها" می شاسند چراکه بسیاری از اولین ها در ایران در این شهر پا گرفته اند. تبریز شهری است که جدا از بناهای تاریخی و موزه های پیرامونش، هم در داخل و هم در حاشیه هایش طبیعت سرسبزی دارد و با نام مشروطه هم گره خورده است. بهترین زمان برای سفر به تبریز بهار و تابستان است. نقاط دیدنی و گردشگری در تبریز زیاد هستند که در ادامه به بخش های مهم آن اشاره می کنیم:

گردشگری در تبریز: خانه مشروطه

این خانه در محل قدیمی شهر تبریز به سبک معماری دوره قاجار ساخته شده و ملک شخصی حاج مهدی کوزه بوده است. بزرگان مشروطه پس از به توپ بستن شورای ملی توسط محمد علی شاه در خانه مشروطه جمع شده و به همفکری  می پرداختند. این محل، مرکز فرماندهی مجاهدان در طی محاصره یازده ماهه تبریز بوده است. از افراد مهمی که در آن جا به فعالیت پرداخته اند ستارخان، باقرخان ، ثـقـه الاسلام تبریزی، علی موسیو و غیره بوده اند.

روستای کندوان:

یکی از اصیل ترین جاذبه های گردشگری اطراف تبریز و یکی از پر بازدید ترین مکان های تبریز، روستای صخره ای کندوان است که معماری آن و زندگی مردمش در قالب بافت قدیمی این ناحیه یک استثنا در دنیا است. خانه های کندوان معماری عالی دارند و مانند کندو عسل است و شایان ذکر است که عسل مهم ترین محصول این روستا است. هتل جدید نیز در کندوان ساخته شده است که گردشگرا ن زیادی را به خود جلب کرده است.

بازار تبریز:

این بازار بزرگترین بازار ایران از لحاظ وسعت و یکی از قدیمی ترین بازار های جهان است. که می گویند به نوعی ریشه تاریخی بازرگانی کشورمان است وبوی اصالت و حفظ هنر گذشته در حجره حجره این بازار به مشام می رسد. تیمچه مظفریه در این بازار بی شک زیباترین بخش بازار تاریخی تبریز و یکی از جذاب ترین مناطق ایران است.

ائل گلی

ائل گلی یا شاه گلی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگر ی تبریز در جنوب شرقی این شهر است که در زمان حکومت اق قویونلو ها ایجاد شده است و عمق دریاچه آن 1 متر و در محوطه ی آن امکان قایق رانی و دارای شهربازی و مسافرخانه های متعدد است. احداث هتل پنج ستاره بین المللی شاه گلی در مرکز این دریاچه، جنبه جهانی به این جاذبه گردشگری تبریز داده است.