نازنین دانشور: این جایزه برای تخفیفان نیست بلکه برای کشور است

نازنین-دانشور-این-جایزه-برای-تخفیفان-ن

الفبا: برترین جوان کارآفرین آسیا و اقیانوسیه که پس از 64 سال توانسته این جایزه را از میان 28 کشور قاره های آسیا و اقیانوسیه به کشورمان اختصاص دهد، جزئیات بیشتری از نحوه دریافت این جایزه بیان کرد.


الفبا: برترین جوان کارآفرین آسیا و اقیانوسیه که پس از 64 سال توانسته این جایزه را از میان 28 کشور قاره های آسیا و اقیانوسیه به کشورمان اختصاص دهد، جزئیات بیشتری از نحوه دریافت این جایزه بیان کرد.   به گزارش الفبا، نازنین دانشور، مدیرعامل استارت آپ تخفیفان در جمع خبرنگاران با یادآوری این که جایزه برترین کارآفرین جوان پس از بررسی 4 شاخص توسط دبیرکل کنفدراسیون اتاق های بازرگانی آسیا و اقیانوسیه در سی و دمین اجلاس این کنفدراسیون (CACCI) طی مراسمی در استامبول به وی اعطا شده است، گفت: دراین رقابت که 23 و 24 نوامبر(دوم و سوم آذرماه) برگزار شد،  کارآفرینانی از کشورهای تایوان، چین، ژاپن، کره جنوبی، روسیه و درمجموع نامزدها از 28 کشور آسیا و اقیانوسیه حضور داشتند که در مقابل 6 داور بین المللی از چین، کره جنوبی، استرالیا و کشورهای دیگر، به رقابت پرداختند. به گفته وی جایزه نفر دوم این رقابت به آقای کارآفرینی معلول از کشور روسیه اختصاص یافت که به دلیل اشتباه در واکسیناسیون در سن 2 سالگی فلج می شود ولی مسیر رشد خود را ادامه می دهد و درسنین جوانی موفق می شود شرکتی را برای آموزش و اشتغال افراد معلول در روسیه تاسیس کند. وی با اشاره به بررسی 4 شاخص برای داوری این رقابت ، افزود: دستاوردهای کسب و کار، کیفیت مهارتهای راهبری، میزان تغییری که کسب و کار کارآفرین در جامعه و قانونگذاری و نظام های صنفی ایجاد کرده و همچنین تغییری که در نگرش افراد جامعه و شاخص های آموزشی ایجاد کرده، از محورهای اصلی داوری این رقابت بودند. نازنین دانشور با بیان این که اهمیت این رویداد در جریان رقابت با رقبای سرسخت خود از کشورهای آسیایی و داوری مشخص شده است، ادامه داد: در مراحل فینالیست شدن این رقابت فهمیدم که دیگر این اتفاق متعلق به تخفیفان نیست بلکه باید درچنین شرایطی نوعی روحیه امید برای کشورم ایجاد کنم. وی در پاسخ به این که آیا این جایزه پیشتر نیز به کشورمان رسیده است، گفت: این اجلاس هر دوسال یکبار برگزار می شود که برای اولین بار یک ایرانی توانست در اجلاس سی و دوم یعنی پس از 64 سال حایز این رتبه شود. به گفته وی اتاق بازرگانی کشورمان برای تعیین فرد اعزامی به این رقابت ابتدا از کارآفرینان در حوزه های مختلف درمانی، کشاورزی، کسب و کارهای اینترنتی و غیره دعوت می کند و پس از بررسی توانمندیها و پرزنت آنان ، نفرات برتر به این رقابت آسیایی دعوت می شوند. وی با بیان این که تفاوت بین خانم ها و آقایان در همه جای جهان وجود دارد ولی درصد آن متفاوت است، افزود: مشکلات برای خانم ها در همه جا هست ولی به نظر من در جامعه ما خانم ها خودشان باید بخواهند کار و کارآفرینی کنند و اگر خانمی موفق نمی شود مشکل به نگرش و رفتار وی مربوط می شود نه جامعه ، چون مشکلات همه جا هست. خلا قانونی برای فعالیت استارت آپ ها دانشور همچنین به برخی از مشکلات موجود در سر راه کسب و کارهای اینترنتی از جمله استارت آپ تخفیفان اشاره کرد و گفت: هنوز خلاهای قانونی فراوانی درخصوص فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در کشورمان وجود دارد مثلا یکسری ارگانها هستند که می گویند حق ندارید برای برخی از مشاغل تخفیف صادر کنید. مدیرعامل استارت آپ تخفیفان ادامه داد:به عنوان مثال یک گروه یا اتحادیه ای در مشهد پیدا شدند و گفتند که نباید برای پزشکان این شهر توسط استارت آپ تخفیفان ، تخفیف صادر شود چون خلاف مقررات وزارت بهداشت است!
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز