آخرین اخبار

گردشگری بکر گرگان

گردشگری-بکر-گرگان


گردشگری بکر گرگان

گردشگری بکر گرگان : گردشگری بکر در گرگان بیشتر مرهون جاذبه های طبیعی و بی نظیر است که هر گردشگر و رهگذری را مدهوش خود می کند. گرگان مرکز استان گلستان است که تا سال 1316 به نام استراباد خوانده می شد. طبیعت بکر و دیدنی گرگان از کوه، جنگل و چمنزار گرفته تا جلگه و دشت، بیابان و شوره زار، دریا و خلیج، رودخانه و تالاب و زمین کشاورزی، که هر یک جلوه ای ویژه به این شهرستان بخشیده است. گرگان شهری توریستی است که در همه فصل های سال  به یکی از مهاجرپذیرترین شهر های کشور تبدیل شده و بسیاری از مردم به خاطر طبیعت بی نظیر آن، این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. گردشگری بکر گرگان:  جاذبه های طبیعی گرکان

پارک جنگلی نهارخوران:

یکی از نقاط گردشگری ایران و استان گلستان این پارک است که شهرتی ملی دارد به طوری که برای بسیاری نام گرگان، ناهارخوران را در ذهن تداعی می کند. درختان سر به فلک کشیده جنگل باستانی همراه با امکانات گردشگران ناهارخوران، تفرجگاهی زیبا با چشم اندازی دیدنی را در کنار جاده و حاشیه رودخانه ایجاد کرده  که نه تنها مردم خود استان بلکه گردشگران بیشماری از گوشه و کنار کشور را در تمام ایام سال به خصوص تعطیلات نوروز و تابستان به این محل می کشاند.

جنگل توسکستان:

این جنگل در جنوب شرقی گرگان و در 40 کیلومتری این شهرستان واقع شده است. بالاترین نقطه این جنگل را منطقه جهان نما می نامند که با عبور از جاده پر پیچ و خم به آن می رسند.  این منطقه پوشیده از برف و یخ است و هوای بسیار سرد آن اجازه اقامت طولانی را در آن نمی دهد و در تابستان هوای خنک و حتی کمی سرد آن موجب توجه بسیاری از گردشگران به جنگل توسکستان شده است.

خلیج گرگان:

بزرگترین خلیج دریای خزر که بر اثر پیشروی و گسترش شرقی رشته ساحلی شبه جزیره میانکاله در جنوب شرقی دریای خزر تشکیل شده است وسعت خلیج گرگان حدود 400 کیلومتر مربع است. یکی از جاذبه های گردشگری بکر در گرگان در کنار طبیعت زیبا و جاذبه های دیدنی آن، بازدید از بازار هایی است که نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات گرگان را به نمایش گذاشته اند. سوغات گرگان همانند دیگر شهر های شمالی شامل: کلوچه، ماهی و خاویار، کلمبو، رشته به رشته، شیرینی برنجی، کالنی نون، سیچو کماچ، گلاج و نون قندی است.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز