بیمه مهندسی چیست و چه مزایایی دارد؟

Los Angeles


بیمه مهندسی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیمه مهندسی چیست و چه مزایایی دارد؟ : پروژه های ساخت و ساز و عمرانی از ابتدای عملیات تا تحویل پروژه در معرض خطر ات مختلف , وقوع حادثه و از دست رفتن سرمایه هستند بنابراین بیمه مهندسی در این شرایط بسیار حیاتی به نظر می رسد . بیمه مهندسی انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور مختصر به آن می پردازیم.

انواع بیمه مهندسی

  • بیمه تمام خطر پیمانکاران(C.A.R)

همه طرح های عمرانی اعم از احداث واحدهای مسکونی و تجاری و نیروگاه ها , پل و غیره از ابتدای پروژه تا تحویل کار تحت پوششش این بیمه قرار می گیرند تا خسارت های مالی , جانی و زیست محیطی را شرکت بیمه جبران کند.
  • بیمه تمام خطر نصب(E.A.R)

این بیمه خسارت های ناگهانی ناشی از اجرای عملیات نصب و مونتاژ و اسکلت فلزی و مصالح معیوب , خسارت های ناشی از صاعقه و انفجار و ... را از ابتدای پروژه تحت پوشش قرار می دهد . بیمه تمام خطر مسئولیت مالی و جانی در برابر اشخاص ثالث را نیز پوشش می دهد.
  • بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانكاری(C.P.M)

این بیمه نامه ماشین آلات و تجهیزاتی مانند: بلدوزر، گریدر، بیل مكانیكی و ... كه در كارهای ساختمانی و نصب مورد استفاده پیمانكاران قرار می گیرد را پوشش داده و خسارت های وارده را با رعایت شرایط موجود در بیمه نامه جبران می کند.
  • بیمه سازه های تكمیل شده(C.E.C.R)

این بیمه نامه خسارت های فیزیکی غیرقابل پیش بینی که نیاز به تعمیر و یا تعویض مورد بیمه داشته باشد را تحت پوشش قرار می دهد. خطرهای تحت پوشش عبارتند از: تصادم وسایط نقلیه زمینی، دریایی، هوایی و یا سقوط اجسام، زمین لرزه، امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان، طوفان، سیل یا طغیان آب و...
  • بیمه فساد كالا در انبار سردخانه(D.O.S)

این بیمه نامه خسارت ناشی از فساد یا از بین رفتن کالای انبار شده در اثر مشکلات تجهیزات سردخانه را تقبل می کند .
  • بیمه تجهیزات الكترونیك (EE)

این بیمه همانطور که از نام آن پیداست تجهیزات الکترونیک آزمایشگاه و کارگاه و بیمارستان و ...را پوشش می دهد.
  • بیمه‌ شکست ماشین آلات (M.B)

خسارت ناشی از عیوب مکانیکی و الکتریکی ناگهانی وارد بر ماشین آلات و تجهیزات کارخانه ای تحت این بیمه نامه پوشش داده می شود.
  • بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات (M.L.O.P)

این بیمه‌ نامه مكمل بیمه شكست ماشین‌آلات است و اگر در اثر خسارت ناگهانی وارد به ماشین‌آلات، وقفه‌ای در تولید كارخانه به وجود آید، زیان ناشی از عدم تولید را جبران می کند.
  • بیمه بویلر و مخازن تحت فشار (B.P.V)

خسارت ناشی از انفجار فیزیكی یا شیمیایی بویلرها و مخازن تحت فشار را كه به خود و اموال بیمه گذار صدمه می زند و خسارت های جانی و مالی اشخاص ثالث را این بیمه نامه جبران می کند.

گالری تصاویر

پیشخوان روزنامه