آخرین اخبار

بحرین مالکیت ۱۳۰ ملک متعلق به بستگان امیر قطر را مصادره می‌کند

بحرین-مالکیت-۱۳۰-ملک-متعلق-به-بستگان-امیر-قطر-را-مصادره-می-کند

وزارت کار و برنامه ریزی عمرانی بحرین تصمیم به تصاحب مالکیت ۱۳۰ ملک متعلق به بستگان امیر قطر برای منافع عمومی گرفته است.


به گزارش الفباخبر به نقل از میدل ایست نیوز، وزارت کار و برنامه ریزی عمرانی بحرین از تصاحب املاک متعلق به فرزندان «خالد ناصر المسند»، دایی «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر خبر داد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که بحرین و قطر کشمکش‌هایی درباره مسائل مختلف از جمله صیادان بحرینی با یکدیگر دارند.

روزنامه رسمی بحرین در شماره ۳۵۰۶ خود به نقل از بیانیه وزارت کار و برنامه ریزی عمرانی بحرین خبر داد که مالکیت ۱۳۰ ملک متعلق به محمد، ساره و الدانه، فرزندان خالد ناصر المسند برادر «موزه المسند»، مادر امیر قطر مصادره می‌شود.

تصاحب مالکیت این املاک بنابر اختیارات تفویض شده به وزارتخانه مذکور به موجب قانون شماره ۲۹ سال ۲۰۰۹ در خصوص مصادره املاک برای منافع عمومی انجام می‌شود.

به نوشته روزنامه رسمی بحرین، اطلاعیه دولت به عنوان ابلاغیه رسمی به مالکان برای بررسی و مراجعه به اداره مصادره و جبران خسارت در وزارت بحرین در نظر گرفته شده است.

گفتنی است عربستان، امارات، بحرین و مصر در ماه ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و تمامی مرزهای خود را به روی قطر بستند.

این چهار کشور که ۱۳ شرط برای بازگشت روابط خود با قطر وضع کرده بودند در نهایت و پس از گذشت بیش از سه سال، در پنج ژانویه ۲۰۲۱ در چهل و یکمین اجلاس سران شورای همکاری در شهر العلای عربستان به محاصره قطر پایان دادند.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز