آخرین اخبار

بیمه مسئولیت و انواع آن

بیمه-مسئولیت-و-انواع-آن


بیمه مسئولیت و انواع آن

بیمه مسئولیت و انواع آن : بیمه مسئولیت بیمه جدیدی است که با گسترش روابط کاری بین افراد اجتماع  پدید آمده است و انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی کارفرمایان‌ در قبال‌ کارکنان‌

همه کارفرمایان در قبال خسارت یا آسیب وارد شده به کارکنان و کارگران خودشان در حین کار مسئول هستند و اگر کوتاهی در رعایت اصول حفظتی باعث بروز مشکلی برای کارگران شود کارفرما باید خسارت آنها را بپردازد . همه کارگران در صورت بستن قرارداد با کارفرما تحت پوشش بیمه مسئولیت خواهند بود.

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان، پیراپزشکان

این بیمه نامه جهت جبران خسارت وارده به بیمار حین درمان می باشد زیرا غفلت پزشک می تواند صدمات جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته باشد .

بیمه مسئولیت در عملیات ساختمانی و عمرانی

در این مواقع پیمانکار و صاحب کار باید خسارت وارده به شخص ثالث حین عملیات ساختمانی را جبران کنند.

بیمه‌ مسئولیت‌‌ دارندگان‌ ماشین‌ آلات‌ ساختمانی‌ و کارگاهی‌

در این نوع بیمه نامه صاحبان و رانندگان ماشین آلات , پیمانکاران اصلی یا فرعی مسئول جبران خسارت اشخاص ثالثی هستند که تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ مالکین‌ آسانسور

اگر عیوب مکانیکی یا الکتریکی آسانسور باعث صدمات جانی و مالی استفاده کنندگان آسانسور شود تحت این بیمه نامه مسئولیت خسارت افراد حادثه دیده پرداخت می شود.

بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ صاحبان‌ مجموعه‌ های‌ ورزشی‌

گاهی اوقات علیرغم حفظ اصول ایمنی حوادثی برای افراد استفاده کننده از مجموعه های ورزشی پیش می آید که جبران خسارت آن با بیمه مذکور صورت می گیرد.

بیمه ‌مسئولیت‌ مدنی‌ ناشی‌ از آتش‌ سوزی‌

این بیمه خسارت ناشی از گسترش آتش سوزی , انفجار , ترکیدگی لوله های آب و غیره را به اشخاص ثالث آسیب دیده پرداخت می نماید .

بیمه‌ مسئولیت‌ متصدیان‌ حمل‌ و نقل‌ داخلی‌

این بیمه نامه بار را از زمان شروع حمل تا زمان تحویل در مقابل خطراتی که وسیله نقلیه را تهدید می کند , بیمه می نماید.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بیمه دانا بانک توسعه تعاون بانک دی بیمه سامان بیمه پاسارگاد بیمه پارسیان بیمه سینا بیمه حکمت بیمه آسیا بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز