آخرین اخبار

بیمه دانشجویی و انواع آن

بیمه-دانشجویی-و-انواع-آن


بیمه دانشجویی و انواع آن بیمه دانشجویی و انواع آن : بیمه دانشجویی یکی از انواع بیمه ‌نامه‌های حوادث است که در صورت بروز اتفاقات غیر عمدی و ناگهانی  برای دانشجوی بیمه ‌شده، شرکت بیمه موظف است هزینه‌های پزشکی و غرامت فوت و نقص عضو دانشجو را تا سقف تعهدات مشخص‌شده، پرداخت کند. شایان دکر است دانشجویی که مشمول دریافت تسهیلات بیمه است، حداکثر ظرف مدت 6 ماه وقت دارد مدارک خود را ارائه دهد و در غیر این صورت بیمه دانشجویی به او تعلق نمی‌گیرد. پوشش بیمه حوادث دانشجویی برای کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور اجباری و بیمه  تکمیلی دانشجویان اختیاری بوده و دانشجویان در صورت تمایل و داشتن بیمه پایه، می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی دانشجویی استفاده کنند. انواع بیمه دانشجویی بيمه حوادث : كليه دانشجويان روزانه و شبانه هر سال با پرداخت حق بيمه تعیین شده از سوي دانشگاه محل تحصيل تحت پوشش بيمه حوادث قرار مي گيرند. بیمه حوادث دانشجویی به صورت 24 ساعته دانشجویان را در داخل دانشگاه یا خارج موسسه آموزشی در برابر حوادت اتفاقی و پیش بینی نشده بیمه می کند. بيمه تكميلي : كليه دانشجويان روزانه و شبانه كه داري خدمات درماني ، تامين اجتماعي، نيروهاي مسلح ،كميته امداد ،بيمه روستايي هستند مي توانند با پرداخت حق بيمه از مزاياي اين بيمه بهره مند گردند. متقاضیان بیمه تکمیلی می‌توانند بیمه تکمیلی درمان خود را از بین بسته پیشنهادی زیر انتخاب کنند:
  • فاقد پوشش دندانپزشکی و عینک
  • دارای پوشش دندانپزشکی و عینک
از دیگر مزایای بیمه دانشجویی می توان به استفاده از وام بیمه اشاره کرد که در طول تحصیل به 20 درصد دانشجویان پرداخت می‌شود. در واقع صندوق رفاه دانشجویان طبق توافقنامه با سازمان بیمه خدمات درمانی در هر سال تحصیلی 50 درصد از حق بیمه دانشجویان دارای شرایط اعلام ‌شده از طرف دانشگاه‌ها را پرداخت می نماید.  
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز