آخرین اخبار

بیمه حوادث راننده و مزایای آن

بیمه-حوادث-راننده-و-مزایای-آن


بیمه حوادث راننده و مزایای آن

بیمه حوادث راننده و مزایای آن : بیمه حوادث راننده و مزایای آن در بیمه حوادث راننده , راننده خودرو که مسبب حادثه است می تواند غرامت و هزینه های پزشکی خودش را تا سقف مشخص شده در بیمه نامه از شرکت بیمه دریافت کند . در بیمه شخص ثالث خسارت احتمالی خودرو , سرنشینان و افراد و اشیاء خارج از خودرو تحت پوشش بیمه قرار می گیرد اما بیمه حوادث راننده تنها خسارت های جانی ( نقص عضو و فوت ) راننده خودروی مسبب حادثه که قانون او را شخص ثالث در نظر نمی گیرد , پوشش می دهد . زیرا در صورت اثبات تقصیر راننده قانون او را شخص ثالث در نظر نمی گیرد و بنابراین خساراتی به او تعلق نخواهد گرفت. بیمه حوادث راننده یک بیمه اختیاری است و می تواند بخشی از خسارت های راننده مقصر حادثه را اعم از فوت , نقص عضو و درمان پرداخت کند . علاوه بر این اگر راننده مسبب حادثه در تصادف جان خودش را از دست بدهد شرکت بیمه مبلغی را به عنوان غرامت به بازماندگان او پرداخت می کند که حداقل غرامت پرداختی , دیه کامل یک انسان است . پرداخت خسارت بدنی به راننده مقصر از سوی شرکت بیمه باید بدون در نظر گرفتن جنسیت و دین راننده تا سقف مشخص شده در بیمه نامه صورت بگیرد.

خسارات راننده

شایان ذکر است که خسارت راننده در صورتی از طرف شرکت بیمه قابل پرداخت است که راننده بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی دارای گواهینامه مجاز رانندگی با خودروی مذکور در بیمه نامه بوده و بر اساس قانون , شخص ثالث محسوب نشود و در ایجاد حادثه قصدی از جمله خودکشی , سقط جنین و هرگونه تبانی  برای دریافت خسارت را نداشته باشد. علاوه بر این اگر رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر و روان گردان صورت گرفته باشد  و این عوامل باعث تصادف و خسارت شده باشد حق بیمه به راننده تعلق نخواهد گرفت .
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز