آخرین اخبار

اهمیت سیگاری بودن در تعیین نرخ بیمه‌نامه عمر

اهمیت-سیگاری-بودن-در-تعیین-نرخ-بیمه-نامه-عمر

الفباخبر - هشدارهای پزشکی در مورد ترک سیگار تنها یک توصیه نیست و شرکت‌های بیمه‌گر جهانی در بیمه نامه های عمر و درمان به این مولفه بیش از شاخص‌های سن ، شغل و جنسیت اهمیت می دهند.


به گزارش الفباخبر ، ریسک‌ سیگاری ها از نظر شرکت‌های بیمه‌گر چقدر جدی گرفته می‌شود؟ یک مدیر بیمه های عمر در پاسخ به این سوال می‌گوید: در موضوع درمان گروهی اگرچه این موضوع بسیار مهم است اما به آن کمتر اهمیت داده‌ایم.

وی می‌افزاید: در بیمه های عمر به شرط فوت و درمان ، شاخص اعتیاد به سیگار تا اندازه‌ای از سوی برخی از شرکت‌ها جدی تر گرفته شده است ولی کافی نیست.

فاکتور سیگاری بودن ، نرخ حق بیمه را بالا می‌برد. این موضوع در میان بیمه‌گران کشورهای اروپایی با جدیت مورد توجه قرار می‌گیرد.

برای روشن شدن موضوع می‌توان فرض کرد که بیمه گذار برای بیمه درمان عمر به یک شرکت بیمه‌گر اروپایی مراجعه کند و پرسشنامه مربوط را پیش‌روی خود می‌بیند.

او فاکتور سیگاری بودن را چگونه در فرم خود مشاهده خواهد کرد؟ حسن جدیدی که در بازاریابی بیمه های عمر در کشورهای دیگر سابقه فعالیت طولانی دارد در جواب این سوال به خبرنگار "الفباخبر" می گوید: بحث اعتیاد به سیگار نسبت به برخی عارضه‌های شغلی و جنسی در تعیین حق بیمه از اهمیت بیشتری برخوردار است و در اینجا دیگر شوک وارد شده به متقاضی بیمه‌ نامه در قبال هزینه های مربوطه فراتر از یک هشدار اخلاقی یا توصیه پزشکی برای ترک سیگار خواهد بود. بلکه او با یک هشدار اقتصادی روبروست.

مدیر بیمه‌های درمان بیمه کارآفرین نیز پیشتر در زمینه اهمیت هشدارهای پزشکی برای افراد خاص به نکته ظریف دیگری اشاره کرد.

او معتقد است که در فروش بیمه های عمر لازم است به مزیتهای عملیات بیمه گری توجه کرد ، به نحوی که بیمه‌گزار دریابد هزینه‌های مربوط به دلیل ریسک‌های بالای هر بیماری و عارضه‌هایی نظیر اعتیاد از نظر بیمه‌گر دور نمی‌ماند.

وی با ذکر یک مثال ساده این موضوع را اینگونه تبیین می‌کند: خطر ابتلا به بیماری هپاتیت برای دندانپزشکان در اثر عملیات جراحی و کار بر روی دهان و دندان بیماران بالاست. پوشش این ریسک از سوی شرکت بیمه کارآفرین با نرخ بالایی همراه است و خوشبختانه پزشکان با آگاهی از این موضوع از پرداخت حق‌بیمه های مربوطه به خوبی استقبال کرده‌اند.

وی معتقد است که سابقه بیمه گری حرفه‌ای ایجاب می‌کند که در مورد پوشش ریسک های درمان با ملاحظات جدی تری وارد عمل شد و توجه به اعتیاد به سیگار نیز از آن جمله است.

در این مطلب کوتاه صرف نظر از اینکه بخواهیم به بحث زیان دهی بیمه های درمان با ضریب خسارت حدود ۸۶ درصد را در اثر نادیده گرفتن دقیق مولفه‌های تعیین چگونگی بیماری‌های ضمنی و ریسک‌های ناشی از ابتلا به عادت هایی نظیر اعتیاد به سیگار صحبت کنیم ، قصدمان توجه دادن به یک موضوع اجتماعی و اقتصادی است که اعتیاد به سیگار و عارضه های آن چگونه می تواند فضای خدمات بیمه گری را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز