آخرین اخبار

کرونا: زلزله مهیب اقتصادی

کرونا-یک-زلزله-مهیب-اقتصادی

یک کارشناس گردشگری گفت: کرونا یک زلزله مهیب اقتصادی، برای کل چرخه¬های اقتصادی و صنعتی علل خصوص صنعت گردشگری که یک صنعت میان رشته¬ای است، که بیش از 150 شغل در قسمت ترنسفر هوایی، ریلی جاده¬ای کشور، سرویس¬های داخلی و شهری به آن وابسته¬ هستند.


مرتضی خاکسار در گفت و گو با خبرنگار الفباخبر و با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: پاندمی کرونا ضربه مهلکی به صنعت گردشگری زد. به گونه‌­ای که در سایه این اتفاق شوم بسیاری از مشاغل وابسته به صنعت گردشگری ورشکسته و یا در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود­: انتظار می­رفت که با تشکیل وزارت میراث فرهنگ و گردشگری شاهد اعمال قوانین و دستورالعمل‌­های مناسب و به هنگام بروز چنین اتفاقاتی باشیم. هر چند قوانین و دستورالعمل‌­هایی وضع شد، اما به یقین کامل و جامع نبود.

خاکسار نقش افزایش جمعیت را در برنامه ریزی برای رشد و رونق گردشگری مثبت ارزیابی کرد و گفت: حوادث به ما یاد می­دهند که چطور در ضریب افزایش جمعیت زیاد، استاندارد سازی کنیم. بدین معنا که تعریفی از یک زندگی فشرده، مدرنیته و شهری داشته باشیم.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی گامی در جهت رونق گردشگری

وی درخصوص رعایت پروتکل­های بهداشتی و بازگشت گردشگری به دوران خود خاطر نشان کرد. خوشبختانه امروز بسیاری از مردم در رعایت پروتکل­های بهداشتی موفق عمل می­کنند، که این خود می­تواند گام مثبتی برای بازگشت به دوران قبل از شیوع ویروس کرونا باشد.

خاکسار گفت: رونق گردشگری می­تواند نقش بسزایی در رشد اقتصادی و کشور و کاهش آمار بیکاری داشته باشد. کرونا شش ماه دیگر از بین نمی­رود، پس دولت باید تدبیری اندیشه کند تا مردم در سختی­ها، دشواری­ها و مشکلات سواد کافی داشته باشند تا با آن مقابله کنند.

خاکسار درخصوص عدم کسب درآمد هتل­ها چنین اظهار داشت: هتل­‌ها در حال حاضر نه تنها درآمدی کسب نمی­کنند، بلکه ضررو زیان هم می­دهند.

اکثر هتل‌­ها توانایی پرداخت اقساط بانکی را ندارند.

خاکسار برای جلوگیری از ورشکستگی و از هم گسستگی هتل­‌ها پیشنهاد داد:  دولت، یک کمیته بحرانی تشکیل بدهد، که در زمان وقوع اتفاقات غیر مترقبه از صندوق آن برای رفع مشکلاتی مالی استفاده کنند.

وجود بیمه حوادث به نفع تمامی مشاغل

تمامی بیمه‌­ها بر روی بیمه مسولیت کار می­کنند، برای حوادثی که غیر قابل پیش بینی هستند.

خاکسار در پایان خاطر نشان کرد: می­توان سهام هتل‌­ها را وارد بازار بورس کرد، تا مردم بتوانند از هتل­‌ها حمایت کنند و به بقای آن کمک کنند.

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز