آخرین اخبار

دیوار بلند موانع کسب و کار تحت تأثیر فساد مسئولان یا تحریم های خارجی است؟

دیوار-بلند-موانع-کسب-و-کار-تحت-تأثیر-فسا

الفبا: پایش محیط کسب و کار کشورمان توسط اتاق ایران انجام گرفته است 28 مؤلفه موثر بر کسب و کار به چشم می خورد که عوامل بازدارنده عمدتاً به جای تحریم های آمریکا به خود تحریمی ها مربوطند.


الفبا: پایش محیط کسب و کار کشورمان توسط اتاق ایران انجام گرفته است 28 مؤلفه موثر بر کسب و کار به چشم می خورد که عوامل بازدارنده عمدتاً به جای تحریم های آمریکا به خود تحریمی ها مربوطند. به گزارش الفبا، هر روز خبری تازه از یک سوء استفاده کلان می تواندفساد را نهادینه کند. و واکنش هایی که معلول را به جای علت معرفی می کند، راهکار حل آن نیست. حلقه های مفقوده در زنجیره اقتصاد که باعث تشکیل حفره های زیر زمینی فساد و سوء استفاده مالی می شوند اکنون از اینکه چهره هاشان آشکار شود واهمه کمتری دارند. رویه استفاده از مقام و موقعیت اداری در دستگاه های اجرایی از نگاه ها فعالان اقتصادی مشکل جدی تری بر سر راه کسب و کارهاست. نمودار فساد و سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری در دستگاه های اجرایی طی شش ماه گذشته موضوعی است که تابناک نیز به آن پرداخته است . اتاق ایران در نموداری که از پایش محیط کسب و کار مطرح کرده است گویای آن است که از بهار 96 تا تابستان 97 شاهد یک نمودار صعودی در فساد اداری بوده ایم . نمره 6/16 در بهار 96 به 6/48 در تابستان و 6/76 در پاییز و سر انجام 6/92 در زمستان همان سال رسیده است. این عدد در بهار 97 به عدد 6/94 و در تابستان به 7/27 رسیده است. این فساد و سوء استفاده اداری در استانهای مختلف شدت و ضعف دارد به نحوی که در ده استان که سوء استفاده اداری و مانع اصلی کسب و کار تلقی می شوند در چهار محال و بختیاری 8/06 بالاترین و در استان های کرمانشاه 7/99 ، اصفهان 7/88 ، البرز 7/84 ، گلستان 7/83 ، لرستان 7/69 ، تهران 7/6 خوزستان و بوشهر 7/46 کردستان 7/38 و خراسان شمالی 7/34 را نشان می دهد. ادارات سمنان با 6/06 کهکیلویه با 6/49 ، آذربایجان شرقی با 6/49 و گیلان با 6/ 63 در رده های پاینی سوء استفاده اداری قرار دارند. بهرحال این مباحث که در یک و سال و نیم گذشته به شدت جدی تر شده اند ، هیچگونه ارتباطی با تحریم ها ندارند و حاکی از آنند که تأثیر این خود تحریمی ها بر پیکره کسب و کار بسیار جدی تر از موانع تحریم های بین المللی است.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز