آخرین اخبار

پلیس دوباره طرح کاهش آلودگی را بر خلاف نظر شهرداری لغو کرد

پلیس-دوباره-طرح-کاهش-آلودگی-را-بر-خلاف-ن

الفبا: پلیس و شهرداری بر سر اجرای طرح کاهش آلودگی هوا و اخذ معاینه فنی خودرو با هم تفاهم ندارند تا این طرح برای دومین بار از سوی پلیس لغو شود.


الفبا: پلیس و شهرداری بر سر اجرای طرح کاهش آلودگی هوا و اخذ معاینه فنی خودرو با هم تفاهم ندارند تا این طرح برای دومین بار از سوی پلیس لغو شود. به گزارش الفبا، پلیس دو ساعت پس از شروع مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا که از اول آبان آغاز شد، دوباره طرح را به دلیل آماده نبودن زیرساخت های معاینه فنی خودروها متوقف کرد. سپس شهرداری اعلام کرد اجرای این طرح به ۱۵ آبان موکول شده است؛ با این حال دوباره پلیس کار را به تعویق انداخت. قرار بود شهرداری تهران از ابتدای آبان طرح کاهش آلودگی هوا را اجرایی کند و برای این منظور اطلاع رسانی گسترده ای انجام داد. محسن پورسیدآقایی در یک آبان گفت: فاز دوم طرح کاهش از امروز آغاز و خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند روزانه 50 هزار تومان جریمه می‌شوند. به گفته معاون شهردار تهران، باید به صورت جدی برای آلودگی هوا و ترافیک چاره‌ اندیشی کرد و بیشترین آلایندگی متعلق به خودروهای دیزلی است. محسن پورسیدآقایی تاکید کرد: داشتن معاینه فنی برای همه خودروها الزامی است. قبل از اجرای مرحله دوم طرح کاهش، شهرداری تهران و پلیس نشست مشترکی در این زمینه برگزار کردند و سردار مهماندار رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ حضور در جلسه را نشان از تضمین اجرای مرحله دوم طرح کاهش عنوان کرد و گفت: موضوع سلامت شهروندان قابل اغماض نیست و با افرادی که معاینه فنی ندارند، برخورد جدی می کنیم. قرار بود از امروز طرح کاهش آلودگی هوا در تهران آغاز شود، ولی دوباره از سوی پلیس این طرح لغو شد. سید آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران امروز گفت: ما نباید هماهنگی‌ها و تدارکات را برای مقابله با آلودگی هوا در میانه راه ناتمام بگذاریم. حدود 150 هزار خودرو هنوز موفق به اخذ گواهی معاینه فنی نشده‌اند و در صورتی که این میزان خودرو، گواهی معاینه فنی را اخذ نکنند، خود را در زمان وارونگی که میدان اصلی نبرد با آلودگی هوا است به موقع تجهیز نکرده‌ایم و حتماً با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد. سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه ناجا نگران صف‌های خودروها در مراکز معاینه فنی است، خاطرنشان کرد: باید به تقویت شرایط بازدارندگی توجه لازم صورت بگیرد. همه شهروندان، دستگاه‌ها و بخش‌ها نسبت به رفع آلودگی هوا موظف هستند، اما اعمال قانون ضمانت اصلی در موفقیت برنامه کنترل آلودگی است. حسینی میلانی با بیان اینکه براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، در دنیا از هر 10 نفر، 9 نفر در معرض آلودگی هوا هستند، ابراز داشت: شهرداری تهران به راهنمایی و رانندگی کمک‌های لازم را مبذول داشته است. در هفت ماهه اول سال 97 ، 60 میلیارد تومان بودجه جاری و 10 میلیارد بودجه عمرانی کمک ‌شده است. در این چارچوب ما انتظار همراهی از راهور و ناجا را داریم. سید نواب حسینی ‌منش رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران قبلاً در مورد لغو دوباره طرح کاهش گفته بود: پلیس به دلیل طولانی بودن صف های معاینه فنی این طرح را دوباره به تعویق انداخت، اما صف های طولانی در مراکز معاینه فنی نداریم و می توانید بازدیدی از مراکز داشته باشید.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز