آخرین اخبار

مذاکرات صلح میان افغانستان و طالبان در مرحله تنظیم مفاد

مذاکرات-صلح-میان-افغانستان-و-طالبان-در-مرحله-تنظیم-مفاد

سخنگوی طالبان در دوحه از تدوین مفاد و دستور جلسه مذاکرات صلح، میان هیات‌های افغانستان و طالبان خبر داد.


به گزارش الفباخبر به نقل از سلام‌نو، سخنگوی طالبان در دوحه روز شنبه اعلام کرد که مفاد و دستور جلسه مذاکرات صلح، میان هیات‌های جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان که پانزدهم ماه نوامبر (۲۵ آبان) تنظیم شد، نهایی و تکمیل شده ‌است.

به گزارش ایرنا، محمد نعیم در پیام توییتری نوشت: دستورجلسه مذاکرات صلح بیست و یک ماده دارد و با کشور میزبان مذاکرات صلح (قطر) نیز به اشتراک گذاشته شده است.

نادر نادری عضو هیات مذاکره جمهوری اسلامی افغانستان نیز می‌گوید که هیات‌های مذاکره کننده در دوحه «صرفاً در مورد ۲۱ ماده دستور جلسه مذاکرات، به استثنای مقدمه آن در اصول به توافق رسیدند.

نادری در پیام توییتری نوشت: از آن‌جایی‌که متن مقدمه این دستورجلسه به شفافیت و بحث بیشتر نیاز دارد، تصمیم گرفته شده که دستورجلسه در نشست عمومی ارایه گردد و تنها بعد از تصویب هر دو هیئت در جلسه نهایی مطرح شود.

وی افزود: هیات مذاکرات صلح جمهوری اسلامی افغانستان شفافیت رسمی خود را در مورد عناصر مقدمه به طرف مقابل اعلام کرده است.

در هفته گذشته شبکه طلوع‌نیوز گزارش داد که هیات‌های دو طرف به توافق‌هایی در این راستا دست یافته‌اند و معصوم ستانکزی رییس هیات مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و سلام رحیمی مشاور رییس‌جمهوری  به کابل سفر کرده تا دربارۀ توافق‌های بدست آمده با اشرف غنی گفت و گو کنند.

این در حالی است که صدیق صدیقی سخن‌وی ریاست جمهوری افغانستان این گزارش‌ها را رد کرد و گفت که هیچ پیشرفتی در روند صلح دوحه صورت نگرفته‌ است.

مذاکرات میان هیات های کابل و طالبان در حدود دو ماه و نیم  پیش در دوحه پایتخت قطر آغاز شد.

این مذاکرات پس از یک ماه و نیم به بن‌بست کشیده شده است.

 

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز