آخرین اخبار

آمریکا پلیس خوبی برای اقتصاد جهانی نیست

آمریکا-پلیس-خوبی-برای-اقتصاد-جهانی-نیس

الفبا: دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت آمریکا هر کاری می‌توانست برای آسیب به اقتصاد ایران انجام داد و این تمام تلاش چند ماهه آمریکا است. هر چند که این تحریم‌ها بی‌تأثیر نبود اما آمریکا هرگز به آنچه تصور می‌کرد، دست نیافت.


الفبا: دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت آمریکا هر کاری می‌توانست برای آسیب به اقتصاد ایران انجام داد و این تمام تلاش چند ماهه آمریکا است. هر چند که این تحریم‌ها بی‌تأثیر نبود اما آمریکا هرگز به آنچه تصور می‌کرد، دست نیافت. به گزارش الفبا، محمدرضا مرتضوی با اشاره به اینکه آمریکا چندین دهه خود را پلیس دنیا فرض می‌کرد، افزود: با روی کار آمدن ترامپ، دنیا متوجه شد که آمریکا پلیس خوبی برای اقتصاد جهانی نیست و نباید با این کشور همراه شود. بر این اساس، امروز دیده می‌شود که ۸ کشور به دنبال ادامه واردات نفت از ایران هستند. در این بین، نام کشورهایی دیده می‌شود که عمده واردات نفت از طرف آنها است. وی توضیح داد: در جریان روابط اقتصادی ایران با دنیا قرار شد صندوقی ایجاد شود که ایران درآمد ناشی از صادرات نفت را به آن صندوق واریز کند تا بدون دخالت شبکه خزانه‌داری آمریکا این سرمایه در قالب ارز، تجهیزات و دانش فنی وارد ایران شود. این موضوع کمک می‌کند تا تحریم‌های شبکه خزانه‌داری آمریکا نیز بی‌تأثیر شود.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز