آخرین اخبار

مشاور امنیت ملی بایدن را بیشتر بشناسیم

مشاور-امنیت-ملی-بایدن-را-بیشتر-بشناسیم

رئیس جمهور آینده آمریکا یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران را به عنوان مشاور امنیت ملی خود انتخاب کرد


به گزارش الفباخبر به نقل از سلام‌نو، جو بایدن جیک سالیوان (نفر سمت راست کلینتون در تصویر) را به عنوان مشاور امنیت ملی خود معرفی کرده است. سالیوان سال 2011 به عنوان مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا انتخاب شد.

او سال 2013 یکی از اعضای اصلی تیمی بود که در عمان مذاکرات محرمانه‌ای را با مذاکره‌کنندگان ایرانی درباره برنامه هسته‌ای ایران کلید زد. آمریکا که پیش از مذاکرات محرمانه به برخی مقامات ایران قول‌های جدی درباره پذیرش حق غنی‌سازی و رفع تحریمها داده بود، در همان مذاکرات محرمانه هم دبّه را بنیانگذاری کرد.

سالیوان بعد از مذاکرات عمان همواره یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران بود. پایگاه پولیتیکو از او به عنوان «مرد نامرئی هیلاری کلینتون» یاد کرده و او را از چهره‌های اصلی طراحی گفت‌وگوی تلفنی اوباما و حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران توصیف کرده است.

 تریتا پارسی رئیس نایاک می‌گوید که سالیوان نقش پلیس بد آمریکا در مذاکرات محرمانه را ایفا می‌کرد و هرگاه آمریکا می‌خواست درباره مسئله‌ای سرسختی نشان‌ دهد، این نقش مشکل را به سالیوان واگذار می‌کرد.

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز