آخرین اخبار

تازه ترین اخبار همایش بیمه و توسعه در گفتگو با رئیس پژوهشکده بیمه

رئیس-پژوهشکده-بیمه-برگزاری-بیست-و-هفتمین-همایش-بیمه-و-توسعه-به-صورت-مجازی

الفباخبر – رییس پژوهشکده بیمه تمامی فعالان صنعت بیمه را به مشارکت حداکثری در بیست و هفتمین همایش بیمه و توسعه دعوت کرد.


 حمید کردبچه در گفتگو با خبرنگار الفباخبر و با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: حداقل 26 سال است که فعالین صنعت بیمه هر سال در آذر ماه برای گرامیداشت روز ملی بیمه دور هم جمع می شوند و برنامه های مختلفی را در سطح ملی برگزار می کنند . یکی از این برنامه‌ها که محور بسیاری  دیگر از برنامه‌ها قرار گرفته همایش بیمه و توسعه است.

کردبچه گفت: اولین همایش ما در آذر 73 برگزار شد که عنوان آن بررسی نقش بیمه در توسعه اقتصادی کشور بود وآخرین همایش ما سال ۱۳۹۸ بود که با عنوان ضریب نفوذ بیمه، چالش ها و راهکارها در مجموع در دو روز با مشارکت بیش از ۶ هزار نفر برگزار شد.

دلایل برگزاری همایش بیمه و توسعه به صورت مجازی

 

رئیس پژوهشکده بیمه ادامه داد: متاسفانه امسال شرایط کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا  ویژه است. این شرایط ویژه مشکلات زیادی را هم برای مردم عزیز و همکاران ما در صنعت بیمه ایجاد کرده و تعدادی از همکاران ما در صنعت و خدمات رسانی به هموطنان عزیز دچار بیماری و متاسفانه تعدادی فوت شدند، در همین فرصت از خداوند بزرگ برای همه فوت شدگان صنعت بیمه رحمت الهی  و برای خانواده های آنها صبر و شکیبایی خواستارم.

 

وی افزود: در چنین شرایطی برگزاری همایش به شکل معمول امکان پذیر و مناسب نیست،البته قرار هم نیست که در شرایط خیلی فعالیت‌ها را تعطیل کنیم و مغلوب این شرایط باشیم. به هر حال برگزاری این برنامه ها و گرامیداشت روز ملی بیمه از اهمیت زیادی برای صنعت بیمه برخوردار است، به ویژه که در این شرایط چنین برنامه‌هایی فرصتی را به ما می‌دهد که به بررسی مشکلات و مسائل صنعت بیمه در شرایط فعلی و تحت تاثیر آن بپردازیم بر این اساس شورای سیاستگذاری همایش در تیرماه سال جاری در اولین جلسه خود تصمیم گرفت که این همایش  را به شکل مجازی برگزار کند و به بررسی مسایل ناشی از پاندمی کرونا و به طور کلی ریسک‌های نوظهور بپردازیم.

وی افزود: در چند ماه گذشته  همکاران من در پژوهشکده، مقدمات برگزاری چنین نمایشگاهی را فراهم کردند و بر  این اساس برنامه‌های مختلف علمی ومشارکت سندیکای بیمه گران تدوین شده است که از 8 الی 12 آذر ارائه خواهند شد.

 انتخاب کتاب سال تالیف و ترجمه و معرفی چهره ماندگار صنعت

 

کردبچه گفت: سال ۹۸ تجربه بسیار خوبی در همایش بیست و ششم داشتیم که حضور گسترده صنعت بیمه در قالب پنل های تخصصی و فنی صنعت بود که مدیران و کارشناسان صنعت در مقیاس گسترده  کنار هم نشستند و موضوعات فنی مبتلا به صنعت رو به وضعیت گذاشتند. امسال نیز مجدداً این پنل‌ها را خواهیم داشت که با مدیریت سندیکای بیمه گران و سایر نهادهای صنعت برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل شبکه از خدمات بیمه‌ای آینده بیمه‌گری و تحول دیجیتال، نوآوری های فنی در مواجهه با ریسک‌های مدیریت ریسک های نوظهور، آموزش و توانمندسازی سرمایه انسانی و اقتصاد مالی و سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه است. مجدداً مشابه سال قبل انتخاب چهره ماندگار را داریم که در دوازدهم آذرماه برگزار می‌شود و برای اولین بار یک رویداد مهمی در همایش بیمه و توسعه خواهیم داشت که انتخاب کتاب سال خواهد بود. به هر حال انتخاب کتاب سال این نقش مهمی در توسعه دانش و فرهنگ بیمه در کشور داشته باشیم، برای اولین بار امسال کتاب سال تألیف و ترجمه شد که در دوازدهم آذرماه آن را معرفی می‌کنیم و از نویسندگان و مترجمان این کتب تقدیر خواهیم کرد، در کنار این برنامه‌ها روز سیزدهم آذرماه، به برنامه‌های برای گرامیداشت روز ملی بیمه اختصاص پیدا می‌کند. این برنامه‌ها شامل سخنرانی مقامات کشوری و صنعت بیمه است، همچنین مجموعه برنامه‌های رسانه‌ای در گرامیداشت روز ملی بیمه تدوین شده که در روز سیزدهم آذرماه ارائه خواهد شد.

بررسی ریسک‌های جدید و درحال تحول

 

کردبچه درباره عنوان همایش امسال گفت: عنوان همایش عنوان همایش امسال ریسک‌های نوظهوراست که درمجموع به ریسک های جدید و در حال تحول اطلاق می‌شود که بعضاً در مجامع علمی و بین المللی در سال گذشته رصد شده‌اند به موضوعاتی مرتبط با تغییر اقلیم، بیماری‌های فراگیر پاندمی و ریسک‌های ناشی از توسعه و گسترش فناوری های اطلاعات و فناوری های نوین است که خوشبختانه در همایش امسال ما هر سه نوع ریسک را  پوشش می‌دهیم و مجموع مباحث علمی در قالب مقالات همایش های تخصصی و فنی در ارتباط با این ریسک‌ها ارائه خواهد شد به طور مشخص در این رابطه ۶ پنل علمی داریم که پژوهشکده بیمه مدیریت می‌کند. شامل پنل های ریسک و فناوری اطلاعات  و تغییر اقلیم و بیماری‌های پاندمی مرتبط با بیمه های زندگی و درمان و ریسک بیماری های پاندامی مرتبط با بیمه‌های غیرزندگی و همچنین ریسک های نوظهور و مدل کسب و کار و مباحث حقوقی و نظارتی صنعت بیمه در مواجهه با این ریسک‌ها است.

حضور صندوق بیمه کشاورزی و بیمه سلامت در همایش 27

 

وی ادامه داد: خوشبختانه برای اولین بار ما امسال دو پنل مرتبط با دو نهاد مهمی که نهاد بیمه بازرگانی هستند به هر حال و در صنعت تعریف نمی‌شوند، یعنی صندوق بیمه کشاورزی و بیمه سلامت با مشارکت آتیه سازان حافظ داریم که در آن دو پنل هم که با مدیریت این موسسات و با هماهنگی با پژوهشکده بیمه ارائه می‌شود، مباحثی در ارتباط با آن حوزه‌ها وجود خواهد داشت. به طور کلی در مجموع پنل های علمی که اشاره کردم، حدود ۱۲۵ مقاله دریافت شده یا در قالب مقاله فراخوان یا در قالب مقاله سفارشی که از این مجموعه ۵۲ مقاله یا ۴۲ درصد مقالات پذیرفته شدند و در قالب پنل‌های علمی در هفته مورد اشاره یعنی هشتم آذر تا سیزدهم آذر برگزار می‌شود.

 

کردبچه در پایان خاطر نشان کرد: از فرصت استفاده می‌کنم و از همه همکاران عزیزم در صنعت بیمه دعوت می‌کنم که در این برنامه‌ها مانند سال قبل که افتخار آفرین بودید، حضور و مشارکت فعالی داشته باشید. اطلاعات برنامه ها و کانال های مجازی توسط دبیرخانه همایش اعلام می‌شود. این اطلاعات از طریق سایت و رسانه های اجتماعی بیمه مرکزی پژوهشکده بیمه، شرکت‌ها و نهادهای بیمه قابل دسترس است. امیدوارم حضور و مشارکت گسترده شما به اثربخشی بیشتر صنعت بیمه در اقتصاد کشور رشد و تعالی بیمه در کشور و رشد و توسعه بیشتر اقتصاد کشور عزیزمان کمک کند.

گفتنی است بیست و هفتمین همایش بیمه و توسعه از هشتم تا پانزدهم آذرماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز