آخرین اخبار
پربازدیدها

آمریکا برای واردات نفت از ایران هند را از تحریم معاف کرد

آمریکا-برای-واردات-نفت-از-ایران-هند-را-ا

الفبا: منابع آگاه هندی گفتند آمریکا با اعطای معافیت از تحریم‌های نفتی ایران به هند موافقت کرده و به دهلی‌نو اجازه داده است تا به واردات ماهانه حدود 2.5 میلیون تنی نفت تا فروردین ماه 98 ادامه دهد.


الفبا: منابع آگاه هندی گفتند آمریکا با اعطای معافیت از تحریم‌های نفتی ایران به هند موافقت کرده و به دهلی‌نو اجازه داده است تا به واردات ماهانه حدود 2.5 میلیون تنی نفت تا فروردین ماه 98 ادامه دهد. به گزارش الفبا، آمریکا در نظر دارد تا دوباره تحریم‌های نفتی علیه ایران را در 4 نوامبر ازسربگیرد. هر کشور یا شرکتی که بدون اجازه آمریکا با ایران تجارت کند از دسترسی به سیستم مالی آمریکا محروم خواهد شد. به گفته این منابع آگاه، «هند و امریکا با معافیت موافقت کردند. هند واردات نفت از ایران را به یک سوم کاهش می‌دهد که کاهش چشمگیری محسوب می‌شود.» دهلی‌نو  در سال 18-2017  حدود 22 میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده است و در نظر داشت این رقم را برای سال 19-2018 به حدود 30 میلیون تن افزایش دهد. اما به عنوان شرایط معافیت، شرکت‌های نفتی هند به میزان چشم‌گیری واردات نفت از ایران را کاهش خواهند داد. به گفته منابع آگاه، شرکت‌های هندی می‌توانند 1.25 میلیون تن نفت در ماه از ایران تا ماه مارس 2019 وارد کنند. این میزان برابر با میزان ماه اکتبر و نوامبر است. شرکت‌های نفتی هنوز تصمیم نگرفته اند که این میزان چگونه میان آنها تقسیم شود. این معافیت تاحدی زیادی آسایش خاطر برای شرکت‌های ایندین اویل و ام‌آر‌پی‌ال، دو شرکت بزرگ واردکننده نفت از ایران ایجاد می‌کند. *پرداخت پول نفت هند به روپیه و یورو این منابع با اشاره به اینکه چگونگی پرداخت این شرکت‌ها به ایران برای واردات نفت هنوز میان ایران و هند در حال مذاکره است، توضیح دادند به نظر می‌رسد دو کشور از سازوکار فعلی پرداخت 55 درصد مبلغ به یورو و 45 درصد به روپیه در بانک یو‌سی‌اُ استفاده کند. بر اساس این سازوکار، این روپیه ‌ها برای واردات برنج، دارو و دیگر محصولات از هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طرف هندی به آمریکا اطمینان داده است که این سازوکار ضمانت می‌کند ایران نمی‌تواند از پول حاصل از فروش نفتش برای هیچ گونه فعالیت‌های تروریستی استفاده کند. به گفته منابع هندی، در جریان مذاکرات، هند به آمریکا گفته است اگر شرایط رقابتی وجود داشته باشد، دهلی‌نو تمایل دارد نفت بیشتری از آمریکا وارد کند. هنوز مسائلی رابطه با حمل و نقل و بیمه محموله‌های نفتی ایران وجود دارد که دو کشور باید آنها را حل  و فصل کنند. در حال حاضر، ایران نفتکش‌ برای حمل و نقل و بیمه محموله‌های نفتی به مقصد هند را تامین می‌کند.
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز