آخرین اخبار

کلید موفقیت صنعت خودرویی کره جنوبی چیست؟

کلید-موفقیت-صنعت-خودرویی-کره-جنوبی-چیست

کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: ایمان، اعتقاد و حمایت از نیروهای داخلی که در شرایط بحران ماندن را به رفتن از کشور ترجیح می دهند، یکی از عوامل موفقیت صنعت خودرویی کره جنوبی است.


به گزارش الفباخبر، مهندس امیرحسین علیزاده، که یکی از مدیران بارز خودرویی کشور و دارای تاییدیه از دو خودروساز مطرح دنیا فولکس واگن و تویوتا است، در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار الفباخبر ضمن اشاره به جایگاه بالای صنعت خودرو در زندگی مردم جهان، به شرح وضعیت این صنعت در  کشورکره جنوبی پرداخت.

او با بیان اینکه خودرو کالایی با اهمیت است که در دهه های اخیر به شدت وارد زندگی مردم شده، گفت: به همین دلیل تقاضای جهانی برای آن افزایش یافته و کشورها سعی می‌کنند با ورود به این صنعت ضمن تامین نیازهای داخلی بازارهای صادراتی را هم هدف گذاری کنند .پس از ژاپن دو کشور ایران و کره جنوبی در قاره آسیا وارد صنعت خودرو شدند.

این کارشناس خودرویی در ادامه تاکید کرد: کشور کره را باید در زمره موفق ترین اقتصادهای دنیا دانست که در طول 50 سال توانست به یکی از صنعتی ترین کشورها تبدیل شود. حمایت های شدید دولت از صنایع این کشور در سال های آغازین حرکت به سمت صنعتی شدن باعث شد تا بتوانند به این جایگاه دست یابند.

علیزاده در مقایسه صنعت خودروی کره و ژاپن عنوان کرد: در کنار وجوه اشتراک این دو کشور در حوزه خودرویی باید گفت تفاوت هایی هم با هم دارند. در هر دو کشور توجه به کیفیت بالای محصولات تولیدی یکی از اصول و ارکان است و حتی در بعضی از حوزه ها دو کشور توانستند سرمایه گذاری های مشترک انجام دهند.

او در ادامه به چند نکته بنیادین در صنعت خودرویی کره اشاره کرد و اذعان کرد: با مطالعه در صنعت خودرو سازی کشور کره چند اصل مهم نهفته است، که باعث شد متوسط رشد سالانه تولید خودرو در این کشور در دوره 1975 تا 1996 برابر 29.9 درصد افزایش یابد.

 

کارشناس خودرویی کشور در اشاره به این چند اصل ادامه داد: دستیابی به رشدهای سریع اقتصادی و کاهش های سریع و وسیع شکاف های توسعه ایی در جهان امکان پذیر بوده، مسیرهای متفاوت رشد و توسعه قابل تجربه است و توسعه امری تقلیدی نیست، نزدیک شدن به بزرگان خودرویی جهان حداقل بصورت موردی و انتخابی قابل دسترس است، در هر زمینه ایی اگر اصلاحات ساختاری لازم در قبال تحولات به هنگام انجام نشود عوامل توسعه می توانند به بحران تبدیل شوند و ایمان و اعتقاد و حمایت از نیروهای داخلی که در شرایط بحران ماندن را به رفتن از کشور ترجیح می دهند؛ چند اصل بنیادینی هستند که می توان در طی کردن مسیرهای صنعتی شدن نیز از آن‌ها بهره برد.

 

علیزاده با بیان اینکه صنعت خودروی کره در سال 2013 رکورد قابل توجهی در زمینه صادرات به ثبت رساند، اظهار کرد: این صادرات از نظر تعداد 3089 هزار دستگاه و از نظر ارزش 74.7 میلیارد دلار بود که با این میزان 13.4 درصد از کل صادرات این کشور را خوردو تشکیل می داد؛ همزمان با مساله تعداد دو مورد تنوع محصول و کیفیت هم مد نظر کره بود.

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز