آخرین اخبار

پیشرفته‌ترین خودرو شارژی آلمان

پیشرفته-ترین-خودرو-شارژی-آلمان

شرکت ب ام و مدل آی ایکس را که فعلا پیشرفته‌ترین خودرو آلمانی و پرچمدار شرکت ب ام و است معرفی کرد. خودرویی با فرمان شش ضلعی و با خطوط طراحی تیز و چراغ‌های کشیده که بوی آینده را می‌دهد.


به گزارش الفباخبر به نقل از انرژی امروز، خودروی آی ایکس یک کراس‌اوور بزرگ خانوادگی است که قابلیت خودران دارد و کاملا الکتریکی است. این محصول شرکت ب ام و دارای قدرت ۵۰۰ اسب بخاری است و با یکبار شارژ می‌تواند مسافت ۶۰۰ کیلومتر را طی کند.

البته برخی رسانه‌های خودرویی جهان به طراحی این خودرو انتقاد کرده‌اند چرا که به نطر برخی روزنامه نگاران خودرویی، ب ام و از طراحی جذاب خود فاصله گرفته است. زبان طراحی ب ام و آی ایکس بی شباهت به زبان طراحی خودرو سری چهار جدید نیست.

جلو پنچره بزرگ و چراغ‌های کشیده از خصوصیت‌های این طراحی است خطوط طراحی بدنه هم تیز شده است که طراحان ب ام و آن را نشان از آینده خودروهای برقی می‌دانند.

اندازه خودرو جدید ب ام و مانند خودروهای ایکس پنج و ایکس شش است. شکل فرمان این خودرو هم کاملا متفاوت با طراحی‌های مرسوم و شش ضلعی شده است. در داخل خودرو فضایی کاملا جدید نسبت به خودروهای دیگر بازار خلق شده است، فضایی ساده با خطوط تیز و صفحه نمایشگرهای بزرگ.

در این خودرو از دو موتور الکتریکی یکی در محور جلو و دیگری در محور عقب استفاده شده است که در مجموع می تواند ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند. با این مجموعه پیشرانه این اتومبیل شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر پنج ثانیه‌ای دارد.

با استفاده از سیستم شارژ سریع می‌توان ۷۰ درصد ظرفیت باتری این خودرو را در مدت ۴۰ دقیقه شارژ کرد. اگر این خودرو ۱۰ دقیقه در شارژ سریع باشد می‌تواند مسافت ۱۲۰ کیلومتری را با آن طی کرد.

قدرت رایانه این خودرو حدود ۲۰ برابر خودروهای دیگر است و این اتومبیل توانایی خودران سطح سه را داراست و از نسل پنجم اینترنت همراه پشتیبانی می‌کند.

سیستم تعلیق جلو در این خودرو از نوع دو جناغی و سیستم فنر بندی عقب از نوع اتصال چندگانه است.

 

 

 

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز