پربازدیدها

تور دور اروپا

تور-دور-اروپا

الفباخبر- اروپا کشوری است که دارای فرهنگ و معماری و سبک شهری است که انسان را به خود جذب میکند و برای ایرانیان جذابیت هایی که از تفاوت این قاره با قاره ی آسیا سرچشمه میگیرد.انسان موجودی است که تفاوت آن را مجذوب خود می¬کند و او را به چالش دعوت میکند، چالشی که او را وادار به کشف و کسب تجربه در رابطه با هرچیزی از جمله تفاوت ها می¬کند پس گشت گذار و جستجو در یک قاره برای ما خالی از لطف نیست.


به گزارش الفباخبر، اول از هرچیزی برای تصمیم گیری برای رفتن به سفر باید اطلاعاتی در رابطه با قاره ی مد نظرمان و کشور های آن قاره داشته باشیم پس بهتر است ابتدا برای شما از موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و خلاصه ای از فرهنگ اروپا بگوییم.

 

موقعیت جغرافیایی قاره اروپا

قاره اروپا پس از قاره اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است.این قاره در نیم کره شمالی زمین است و با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته اند وازین ترکیب خشکی بزرگ اوراسیا بوجود آمده است.کوه های آرال مرز طبیعی میان قاره آسیا و اروپا را تشکیل داده است.اروپا در اصل یک شبه جزیره میان شمال غرب اوراسیا و شمال آفریقا است.این قاره به این دلیل که در منطقه­ی معتدل شمالی است به قاره سبز معروف است

مساحت قاره اروپا درحدود 10 میلیون کیلومترمربع است و بیش از 730 میلیون نفر جمعیت دارد و این تعداد جمعیت تشکیل دهنده حدود یازده درصد از جمعیت کل جهان است

اروپا نیز جزایربسیاری دارد که جزایر بریتانیا و ایسلند از جزایر بزرگ این قاره است.

از شهرهای مهم و تاریخی جهان در اروپا که از شهر های شناخته شده اروپا هستند میتوان به لندن، رم، آتن، برلین، مسکو، پاریس اشاره کرد.

 

آب و هوای قاره اروپا

در هر فصل و قسمت از این قاره آب و هوای مختلفی وجود دارد ولی به طور کلی دارای آب و هوای معتدل، سرسبز و بدون بیابان است

در اروپا تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها معتدل و مرطوب است.در مرکز اروپا به دلیل دور بودن از دریاها دارای هوای قاره­ای یا بری است و بارندگی در آنجا کم است

قمست های شمالی شبه جزیره به دلیل نزدیکی به قطب شمال آب و هوای سرد و قطبی دارد.

مناطق جنوبی که در سواحل مدیترانه واقع شده اند هم آب و هوای مدیترانه ای دارد

 

فرهنگ اروپا

از جمله رفتار های اروپایی ها که نشان دهنده ی فرهنگ آنها است به این چند کار اشاره دارد:

در سال 2013 بسیاری از اروپایی به جابجایی و سفر با دوچرخه پرداختند و بسیاری از آنها هم دوچرخه ای برای این کار خریدند.

آنها بجای استفاده از ماشین هااز دوچرخه استفاده کردند و بعضی ها هم از خودروی دوست دار محیط زیست استفاده می­کنند.

آنها برای رفتن به خرید یا رفتن به بیشترمکان ها پیاده میروند و پیاده روی می­کنند.

اروپایی ها بیشتر علاقمند به غذاهای محلی و رستوران های محلی هستند.

زندگی در اروپا یعنی زندگی در کنار افرادی که در انجام کارهایشان آرامش دارند و از لحظات خود لذت میبرند حتی از چیز های کوچک.آنها برای کارهایشان وقت می­گذارند، عصر ها برای دور کردن استرس برای خود وقت می­گذارند.

آنها می دانند کی باید در کنار جمع باشند و از آن لذت ببرند.

 

جاذبه های گردشگری قاره اروپا و کشور هایش

 

پاریس شهر زیبایی در فرانسه

کمتر کسی است که نداند پاریس چه شهری است و در کجا قرار دارد.این شهر همیشه با برج زیبای ایفل در یاد ها می­آید البته این را هم در نظر بگیریم که پاریس زیبا ترین و پر طرفدار ترین شهر فرانسه است. این شهر به رمانتیک ترین شهر معروف است. مردم این شهر دارای روحیه­ای شاعرانه هستند و به همین دلیل این شهر به شهر عاشقان معروف شده است.

در این شهر موزه ای باستانی و بزرگی به اسم لوورقرار دارد که به علاقه مندان تاریخ توصیه می­شود حتما ازین مکان دیدن کنند.این موزه از بزرگترین موزه های جهان است و این موزه بیشتر آثار تاریخی جهان از هر کشوری را در خود جای داده و بخش هظیمی از آن برای خاورمیانه و تمدن های کهن از جمله ایران است.

هنگام سفر به اروپا حتما به این شهرزیبا بیایید و از آن دیدن کنید، در رستوران های آن غذا های لذیذ فرانسوی را امتحان کنید.

 

ونیزجاذبه‌ای از ایتالیا

ونیز شهر بدون وسیله ی نقلیه زیباترین شهر دنیا، شهری که بزرگ ترین ویژگی توریستی آن رفت و آمد مردم­ در هنگام بالا آمدن آب در قسمتی که نیمی از آب فرو رفته، با قایق است. معماری خانه های این شهربه صورت سلطنتی بیزانس نمایی از حکومت های قدیم را به یاد می آورد.

شهر ونیز از بزرگ ترین شهرهای گردشگری جهان است که در سال حدود 18 میلیون توریست دارد و یکی از شهر های پر بازدید دراروپا است.

 

بارسلون شهری شب بیدار در اسپانیا

بزرگترین شهر اسپانیا بارسلون است که دارای ویژگی هایی از آمیخته شدن معماری قدیم و مدرن است، که مظره ای زیبا و چشم نوازی را بوجود اورده است.این شهر یکی از شهر های بیدار در شب است که در شب های آن هر چیزی که بخواهید از کنسرت ها تا مغازه های متنوع و رنگارنگ موجود است.پیشنهاد میشه به این شهر سفر کنید تا تجربه ای متفاوتی داشته باشید

 

مورن و ونگن روستایی در دامنه کوه‌های آلپ

روستایی در دامنه کوه‌های انیمیشن بچه های کوه آلپ که به احتمال زیاد بیشتر شما این فیلم رو دیده بودید،حالا می­خواهیم در دنیای واقعی به سراغ این روستای کوچک برویم.

منظره ای شگفت انگیز از دو روستا در دامنه های سرسبز کوه های آلپ که بسیار چشم نوازهستند.در سال های متوالی این روستاهای کوچک تبدیل به تفریحگاهی دائمی برای توریست ها بدل شدند.

 

bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز