آخرین اخبار

سرخابی ها به مدار خصوصی سازی باز می گردند

سرخابی-ها-به-مدار-خصوصی-سازی-باز-می-گردن

الفباخبر: سخنگوی سازمان خصوصی سازی از پیشنهاد جدید وزیر ورزش به هیات دولت برای بازگشت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به فرآیند خصوصی سازی در آینده نزدیک خبرداد و گفت: هفته اول آبانماه 760 میلیارد تومان مزایده جدید برای واگذاری بنگاه های دولتی شامل چند سیلو، جایگاه سوخت، 5درصد سهام شرکت حفاری شمال، سهام اکسین البرز و چند مورد دیگر برگزار می شود.


برگزاری 760 میلیارد تومان مزایده جدید در هفته اول آبانماه الفباخبر: سخنگوی سازمان خصوصی سازی از پیشنهاد جدید وزیر ورزش به هیات دولت برای بازگشت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به فرآیند خصوصی سازی در آینده نزدیک خبرداد و گفت: هفته اول آبانماه 760 میلیارد تومان مزایده جدید برای واگذاری بنگاه های دولتی شامل چند سیلو، جایگاه سوخت، 5 درصد سهام شرکت حفاری شمال، سهام اکسین البرز و چند مورد دیگر برگزار می شود. سید جعفر سبحانی، سخنگو و مشاور رییس سازمان خصوصی سازی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی الفباخبر افزود: احتمال می دهیم بزودی با مصوبه جدید هیات دولت سرخابی ها دوباره به مدار خصوصی سازی بازگردند و به بخش خصوصی واگذار شوند، البته منوط به این که مصوبه مردادماه 94 هیات دولت اصلاح شود که امیدواریم با پیشنهاد این امر توسط وزیر ورزش و جوانان شاهد تحقق آن در هیات دولت باشیم. سبحانی همچنین از برگزاری 760 میلیارد تومان مزایده واگذاری بنگاه های دولتی در هفته اول آبانماه خبرداد و افزود:این مزایده ها شامل چندین مورد سیلو، جایگاه سوخت و 5درصد شرکت حفاری شمال و همچنین شرکت اکسین البرز و دو شرکت دیگر هستند که قیمت پایه مزایده ما 760 میلیارد تومان است. وی با بیان این که قیمت گذاری سهام وظیفه خاص هیات واگذاری است، افزود: ریاست این هیات با وزیر اقتصاد است و وزارت دادگستری و روسای اتاق های بازرگانی و تعاون نیز عضو آن هستند. به گفته وی قیمت گذاری سهامی که در بورس عرضه می شود بر مبنای ارزش بازدهی است،اما سازمان خصوصی سازی در مزایده هایش از روش  بازدهی که روش بسیار خوبی هم است، نمی تواند استفاده کند چون الان که برمبنای ارزش روز خالص دارایی قیمت گذاری می کنیم، قیمت بنگاه ها بالا می رود. مثلا سازمان خصوصی سازی شرکت آلومینیوم المهدی را دو، سه سال قبل به قیمت 1650میلیارد تومان قیمت گذاشت و برنده مزایده آن را به قیمت 1800 میلیارد تومان خرید، درحالی که این شرکت طی 10 سال گذشته بین 400 تا 500 میلیارد تومان زیان انباشته داشت، یعنی این شرکت هرساله 40 تا 45 میلیارد تومان ضرر می داده است، بنابراین عقل اقتصادی می گوید که این شرکت را یک ریال هم بفروشید سود کرده اید. وی در پاسخ به این که چرا عرضه 10 درصد از سهام شرکت کشت و صنعت پارس توسط بانک ملی به بورس طی روزهای گذشته به قیمتی به مراتب کمتر از رقم قبلی اعلامی توسط سازمان خصوصی سازی صورت گرفت و مبنای کشف قیمت توسط سازمان خصوصی سازی چگونه است، گفت:اگر می خواستیم قیمت گذاری را بر اساس ارزش روز خالص دارایی انجام بدهیم، قیمت شرکت پارس حدود 250 تا 300میلیارد تومان می بود ولی چون الان این شرکت در بورس پذیرفته شده است مبنای دیگری دارد (ارزش بازدهی)، مبنای سازمان خصوصی سازی برای قیمت گذاری سهام در روش مزایده بر اساس ارزش روز خالص دارایی است و به همین جهت قیمت سهام بالا می رود. وی ادامه داد: امسال 600 بنگاه درفهرست قیمت گذاری در سازمان خصوصی سازی قرار دارد، که همه این بنگاه ها در حال قیمت گذاری هستند. متن کامل این مصاحبه به زودی روی سایت الفبا خبر منتشر می شود.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز