برگزاری غیرحضوری نماز عید قربان راه مقابله با کرونا

برگزاری-غیرحضوری-نماز-عید-قربان-راه-مقابله-با-کرونا

با اینکه پویش هر خانه یک حسینیه به راه افتاده است، اما هنوز کسی برگزاری مراسم‌های مذهبی در خانه و فیلم گرفتن از شکوه شیعیان عملی نشده است که این موجب بهانه دادن به دست معاندین می‌شود. شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اعلام کرد که نماز عید قربان تنها در مناطق سفید و زرد اقامه می‌گردد.


به گزارش الفباخبر و به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه پیش از این و در بیانیه قبلی ستاد مبارزه با کرونا و تأییدیه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مقرر بود نماز عید قربان فقط در شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته‌اند، برگزار نشود اما برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامت شهروندان طبق تصمیم جدید، مقرر شد نماز قربان در شهرهایی که به وضعیت نارنجی رسیده است نیز برگزار نشود.

طبق اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان‌های اسلامشهر، پیشوا، رباط کریم، پاکدشت، دماوند و ملارد که وضعیت نارنجی است و همچنین طبق اطلاعیه قبلی در شهرستان‌های ری، شهریار، فیروزکوه، قرچک، ورامین و شمیرانات که در وضعیت قرمز از حیث گسترش کرونا قرار گرفته‌ است، نماز عید سعید قربان برگزار نمی‌شود و هرگونه تجمع ممنوع است.

همچنین از شهروندان ساکن در مناطق سفید و زرد هم رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و به همراه داشتن مهر و سجاده برای برگزاری نماز خواسته شده است.

bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز